Haluk Otçu: Turizmde kalite çalışması yapılmalıdır

Hotel Lino İstanbul Genel Müdürü Haluk Otçu, Turizm Aktüel'e çarpıcı açıklamarda bulundu. Otçu, tarihi bölgenin sanat, bilim ve eğlence merkezi haline dönüştürülmesi gerektiğini söylüyor.

01/01/1970 02:00
Turizm Aktüel

Admin

Yazarın Tüm Yazıları
Haluk Otçu: Turizmde kalite çalışması yapılmalıdır
Sultanahmet bölgesi her yıl yatırım ve talepte artış gösteren değerli bir yarımadadır, karlılıkların doyum noktasına ulaşması daha yıllar alacaktır. Ancak esas olan turistik yatırımların Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından mutlaka ivedilikle kontrol edilmesi gereklidir. Ayrıca bölge esnafını bilinçlendirme eğitim toplantıları yapılmalı ve her türlü turistik faaliyetlere katılımlarının sağlanması gereklidir.

Bölgenin sanat, bilim, eğlence gibi farklı dallarda activite ve sunumlarda bulunması, doğal dokusunun korunması, misafirlerin rahat ve güvenlik içerisinde rahatsız edilmeden gezebilmelerinin sağlanması ve devamlılığı, tesislerde daha eğitimli ve bilinçli personel çalıştırılmasının misafirler üzerinde daha yoğun etki yapacağı ve talebi arttıracağı gerçektir.
Ayrıca bölgedeki otel dernek faaliyetlerinin Kültür ve Turizm Bakanlığı ve yerel yönetimlerce muhakkak desteklenmesi gereklidir.

Yazar Bilgisi

Turizm Aktüel

Admin

Yazarın Tüm Yazıları

Yorumlar