Yılbaşı tatilinde Rus turistler için en popüler ülkeler açıklandı

Rusya’da faaliyet gösteren çevrimiçi seyahat servisi OneTwoTrip tarafından yapılan araştırmada, yılbaşı tatillerinde Rus turistler için en popüler ülkeler belirlendi.

30/10/2022 22:53
Yılbaşı tatilinde Rus turistler için en popüler ülkeler açıklandı

Bu yılın 31 Aralık tarihinden 8 Ocak 2023 tarihine kadar olan dönemdeki uçak bileti rezervasyonlarının dikkate alındığı araştırmada, Tayland’ın kış tatili rezervasyonlarında yüzde 15’lik payla listenin başında yer aldığı görülürken, Vietnam ise Rus turistlerin tatil taleplerinde yüzde 11’lik paya sahip olarak ikinci sırada yer aldı.

Üçüncü sırada her on Rus turistten birinin ziyaret etmek istediği Kazakistan bulunurken, dördüncü sıradaki Türkiye yüzde 8’lik paya sahip olurken, Özbekistan ise bağımsız turistlerin yüzde altısı tarafından talep görüyor.

Geçen yıl yılbaşı tatili için en popüler destinasyonlar arasında Türkiye başı çekmişti

Endonezya, Rus turistlerin yüzde 5,5’inin dikkatini çekerken, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve İsrail’in payı ise yüzde 4 olarak belirlendi. Rus turistlerin yüzde 3’ü Sırbistan ve Ermenistan’a gitmek isterken, yüzde 2’si ise Sri Lanka ve Seyşeller’i ziyaret etmeyi planlıyor.

Bir önceki yılın aynı döneminde, yılbaşı tatili için en popüler destinasyonlar arasında Türkiye başı çekti. Yurtdışından satın alınan turların payının yıl içinde üç kat artarak yüzde 26’ya yükseldiği de ortaya çıkarken, son aylarda birçok ülkenin giriş kurallarını basitleştirdiği ya da coronavirüs kısıtlamalarını tamamen kaldırdığını belirten uzmanlar, bu durumun da Ruslara seyahatlerini önceden planlama fırsatı verdiğini ekledi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.