Yaz sezonunun en ucuz destinasyonları belli oldu

Rusya’da faaliyet gösteren çevrimiçi seyahat servisi Tutu ru, 2023 yazı için en ucuz rotaları belirledi.

10/05/2023 12:10
Yaz sezonunun en ucuz destinasyonları belli oldu

Rusya’da 1 Haziran ve 31 Ağustos tarihleri arasındaki uçak bilet fiyatlarını inceleyen Tutu ru uzmanları, gidiş-dönüş bileti için ortalama tutarda son bir yılda en belirgin düşüşü gösteren 10 varış noktasını belirlerken, bu rakamın yıl boyunca yüzde 14 ila 30 arasında düştüğünü ortaya çıkardı.

Yuzhno-Sakhalinsk-Khabarovsk rotası en çok ucuzlayan uçak biletleri listesinin başında yer alırken, bu yöndeki uçak biletinin 2022 yazına göre ortalama yüzde 30 düşüşle 10 bin 100 Ruble'ye gerilediği kaydedildi.

Bilet fiyatları düşüyor

Moskova’dan Samara’ya uçuşlarda bilet fiyatlarının aynı miktarda düşerek 8 bin 100 Ruble'ye gerilediği anlaşılırken, başkentten Volgograd, Kazan ve Anadyr’e, aynı zamanda Khabarovsk’tan Petropavlovsk-Kamchatski’ye uçuşların maliyeti yüzde 20 oranında düştü.

Moskova’dan Noyabrsk’a ve Vladivostok’tan Blagoveshchensk’e uçuşların fiyatı ise yüzde 16 oranında düşerken,  St. Petersburg ile Gorno-Altaysk ve Moskova ile Penza arasında uçan yolcular yüzde 14 daha az ödedi.

Rusya’dan Türkiye’ye uçuşlarda da indirim kaydedildi

Rusya Seyahat Endüstrisi Birliği (RST) Başkan Yardımcısı Dmitry Gorin, Rusya’dan Türkiye’ye yapılan uçuşlarda ortalama bilet fiyatlarının yaklaşık yüzde 20 oranında düştüğünü müjdeledi.

Rus resmi haber ajansı RIA Novosti’ye konuşan Gorin, bu düşüşün Rus havayolu şirketlerinin sahip olduğu uçak sayısındaki artışla bilirkte sefer sayılarının artırılması zemininde gerçekleştiğinin altını çizdi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Tüm güncellemelerden e-posta yoluyla haberdar olun.