WTTC tarihi açıkladı... Turizmin pandemi öncesi seviyelere dönmesine az kaldı

Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi'nin (WTTC) yayınlanan son 'Ekonomik Etki Raporu'na (EIR) göre sektörün önümüzdeki on yıl içinde yaklaşık 126 milyon yeni iş yaratması bekleniyor.

22/04/2022 12:35
WTTC tarihi açıkladı... Turizmin pandemi öncesi seviyelere dönmesine az kaldı

WTTC'den gelen yükseliş tahmini özel sektörün bu alanda itici güç olmaya devam edeceğini ortaya koyarken sektörün ekonomik iyileşmeye önemli katkı sunacağı ve tüm yeni istihdamların üçte birini oluşturacağı kaydediliyor.

Raporun duyurusu perşembe günü Filipinler'deki Turizm Konseyi Küresel Zirvesi'ndeki açılış konuşmasında World Travel & CEO'su Julia Simpson tarafından yapıldı.

Başkent Manila'da binden fazla delegenin katılımıyla gerçekleşen zirvede CEO'lar, iş dünyası liderleri, bakanlar, seyahat uzmanları ve uluslararası medya ve hükümet dahil olmak üzere küresel Seyahat ve Turizm sektörünün önde gelenleri yer aldı.

2023'te pandemi öncesi seviyelere ulaşılabilir

EIR raporu, seyahat ve turizm sektörü hacminin ortalama yüzde 5,8 oranında büyüyeceği tahminini yapıyor. Euronews'te yer alan habere göre, 2022-2032 yılları arasında, küresel ekonomi için yüzde 2,7 büyüme oranını geride bırakarak, 14,6 Trilyon Dolar yani toplam küresel ekonominin yüzde 11,3'üne denk geleceği düşünülüyor.

Rapor ayrıca 2023 yılına kadar pandemi öncesi seviyelere ulaşabiliceğini de belirtiyor ki seyahat ve turizm pandeminin en olumsuz etkilediği sektörlerin başında oldu.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.