Vali Yazıcı, Antalya otellerindeki depremzede sayısını açıkladı

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, deprem bölgesinden şehre gelen depremzede sayısının 140 bine ulaştığını söyledi. Otellerde kalan afetzede sayısı ise, 75 bin kişi.

18/02/2023 12:08
Vali Yazıcı, Antalya otellerindeki depremzede sayısını açıkladı

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Gençlik Spor İl Müdürlüğü KYK Muratpaşa Öğrenci Yurdu’nda oluşturulan ana sınıflarını ve psikososyal müdahale ekipleriyle bir araya geldi.

Tüm depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılama gayreti içinde olduklarını dile getiren Vali Ersin Yazıcı Yazıcı, “Şu an itibariyle apart, otel, otel lojmanı, pansiyon türü yerlerde kalan misafir sayımız 74 bin 900 oldu. Kamu misafirhanelerdeki sayımız 4 bin 250, kapasitemiz ful. 8 binin üzerinde KYK yurtlarında misafir ettiğimiz depremzedemiz var.

"Otellerimiz büyük destek sağladılar"

Otellerimiz büyük miktarda destek sağladılar. Tespit edebildiğimiz 50 binin üstünde de şehrin ilçelerinde misafir olarak bulunan depremzedelerimiz var. Onların da kayıtlarını yapmaya gayret ediyoruz.

Toplamda şehrimizde şu an bizim kaydedebildiğimiz 140 bin civarında depremzedemiz gözüküyor. Otel, pansiyon yurt ya da misafirhanede olanlar belli. İlimizde 140 bin civarında depremzede olduğunu değerlendiriyoruz” diye konuştu. Vali Yazıcı, depremzedelerle ilgili Antalya’da bir sorunlarının olmadığını belirterek, ellerinden geldiği kadar onları rahat ettirmeye çalıştıklarını kaydetti.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.