Üstümüze alınmayalım, İngiltere’nin tutumu genel

AKTOB Yönetim Kurulu Üyesi ve Cornelia Diamond Golf Resort & Spa Genel Müdürü Zafer Alkaya, "İngiliz hükümeti pandeminin etkilerinden tamamen sıyrılmayı hedeflemiş gibi görünüyor ve bu yüzdende bazı yeni kararlar almayı sürdürüyor. Bunu en net olarak da uçuşların daha ileriki tarihlere ertelenmesi üzerinden okuyabilmek mümkün" dedi.

12/06/2021 16:23
Üstümüze alınmayalım, İngiltere’nin tutumu genel

"İngiltere turizm ülkeleri için dev bir pazar. Tüm dünya bu pazardan az veya çok payını alıyor. Seyahat İngiliz halkı için gerçekten bir yaşam biçimi ve bu yüzden de tatilden en çok haz alıp eğlenenler onlar. Potansiyeli ve alım gücü bileşkesinde İngiliz turistin dünya turizm endüstrisinde belli bir ağırlığı olduğunu biliyoruz" diyen Zafer Alkaya, Hürriyet'te yer alan haberde, İngiliz turistin Türkiye için önemini vurguladı.

Alkaya, "Önceki yıllarda ülkemizde ağırlıklı olarak Dalaman bölgesine, Bodrum’a ilgi gösterir ve özellikle de bu bölgelerimizdeki pansiyon benzeri işletmeleri doldururlar ve de bölge ekonomisine önemli katkı yaparlardı. Daha sonraki yıllarda ise turizmin başkenti Antalya’yı keşfettiler ve bu defa rotalarını beş yıldızlı otellere çevirdiler. Belek bölgemizde yer alan nitelikli golf sahaları ve elbette donanımlı Belek otelleri İngiliz turistin yeni gözdesi oldu.

İngilizler tatil fikrini genel anlamda ötelemeye çalışıyor

Artık her segmentte konaklama tesisinin kendine özgü bir İngiliz turist portföyü oluşmuş durumda. Ayrıca doğaya ve kültürel hazineye olan özel ilgileri nedeniyle kültür turizminin de önde gelen temsilcileri İngiliz turistler. Deniz kenarlarındaki irili ufaklı balık restoranlarındaki keyifli anlarına sıklıkla rastlarız İngiliz turistin. Bu anlamda sadece konaklama tesislerine değil etraftaki muhtelif işletmelere de para bırakırlar" diye konuştu.

Bugünlerde ise İngilizlerin tatil fikrini genel anlamda ötelemeye çalıştığını belirten Zafer Alkaya, " İngiliz hükümeti pandeminin etkilerinden tamamen sıyrılmayı hedeflemiş gibi görünüyor ve bu yüzdende bazı yeni kararlar almayı sürdürüyor. Bunu en net olarak da uçuşların daha ileriki tarihlere ertelenmesi üzerinden okuyabilmek mümkün. Pandemi ile ilgili olarak yaşadıkları bunca sıkıntının ardından yeni bir sıkıntı daha yaşamak istemedikleri çok açık" dedi.

İspanya ve Portekiz’e dair aldıkları yeni kararlar, bu kararlılığın bir başka ifadesi 

Alkaya, sözlerini şöyle sürdürdü: "Son olarak Akdeniz çanağındaki iki güçlü rakibimiz İspanya ve Portekiz’e dair aldıkları yeni kararlar da sanki bu kararlılığın bir başka ifadesi. Komşumuz Yunanistan da bilindiği üzere önemli ölçüde İngiliz turistten ihya olan bir ülke ancak onlar da İngiltere‘den başlatılması beklenen uçuşlarla ilgi olarak sıkıntıda.

Sonuç olarak tüm diğer turizm ülkeleri gibi biz de İngiltere’nin vereceği kararlara odaklanmış olarak bekleyişimizi sürdürüyoruz."


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.

İlginizi Çekebilir