Uranus İstanbul Topkapı Hotel’den "Hijyen Manifestosu"

Niziplioğlu Holding’e bağlı Uranus İstanbul Topkapı Hotel, "Hijyen Manifestosu" yayınladı. Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Niziplioğlu, "Almış olduğumuz tüm önlemler misafirlerimizin ve personelimizin sağlığını koruma hedeflidir" dedi

01/07/2020 16:56
Uranus İstanbul Topkapı Hotel’den "Hijyen Manifestosu"

Uranus İstanbul Topkapı Hotel, çalışanlarının ve misafirlerinin sağlığı için Kovid-19 salgını sürecinde yaşanabilecek olası salgın risklerine karşı hijyen ve temizlik önlemlerini artırdı.

Niziplioğlu Holding’ten yapılan açıklamaya göre, Uranus İstanbul Topkapı Hotel uygulanmakta olan standartlara ilaveten salgın nedeniyle gerekli tüm hijyen önlemlerini aldı.

Konuyla ilgili "Hijyen Manifestosu" yayınlayan şirket, misafirlerinin konaklamasının başlangıcından bitişine kadar huzurlu ve sağlıklı geçmesi için her detayı düşünerek hizmet verecek.

İnsan odaklı hizmet anlayışı

Açıklamada görüşlerine yer verilen Niziplioğlu Holding’e bağlı Uranus İstanbul Topkapı Hotel Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Niziplioğlu, insan odaklı hizmet anlayışıyla ilk günden bu yana çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, "Koronavirüs vakasının ülkemizde ilk defa tespit edildiği andan itibaren oluşturduğumuz kriz yönetim birimi, departman içi komiteler ve işyeri sağlık ve güvenlik ekibimiz ile gündemi ve gelişmeleri yakından takip ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Salgın ile ilgili tespitler ve önerilerle gelişen yeni durumlara göre "Uranus Hijyen Manifestosu"nu uygulamaya devam ettiklerini aktaran Niziplioğlu, şunları kaydetti:

Misafirlerimize karşı sorumluluğumuzun bilincindeyiz

"Böylesi olağanüstü bir dönemde tesislerimizde konakla kararı alan misafirlerimize karşı olan sorumluluğumuzun bilinciyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Almış olduğumuz tüm önlemler misafirlerimizin ve personelimizin sağlığını koruma hedeflidir; bu nedenle uyarı ve yönergelerimizi misafirlerimizle paylaşarak, bize bu konuda destek vermenizi önemle rica ediyoruz. Bu zor günleri tüm önlemlere uyarak geride bırakacağımıza yürekten inanıyorum.

Her bir personelimize ayrı ayrı olmak üzere, işbaşı yapmadan önce gerekli sağlık kontrolleri düzenli olarak yapılıyor. Niziplioğlu, tüm otelin ince püskürtme tekniğine sahip ULV cihazlarıyla düzenli olarak dezenfekte edildiğini vurgulayarak, "Misafir odaları, restoranlar, bar,  toplantı, kongre

salonları, spa ve fitness alanlarının eğitimli dezenfeksiyon ekipleri tarafından 24 saat boyunca ULV cihazlar ve Sağlık Bakanlığı onaylı koronavirüse karşı etkili dezenfektanlarla dezenfekte ediliyor. Yine mutfak alanları, depolar, ofisler ve genel kullanım alanları da aynı titizlikle virüsten arındırılıyor." ifadelerini kullandı.

 

Yorumlar