Ünlü turizm merkezindeki silahlı olaylara turizmcilerden tepki

Son günlerde Çeşme ve Alaçatı’daki bazı eğlence merkezlerinde meydana gelen, ölüm ve yaralanmayla sonuçlanan silahlı olaylara Çeşmeli turizmciler tepki gösterdi. Çeşme Turistik Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) Başkanı Yakup Demir, “Bu münferit olaylar, Çeşme’de yaşayan, yatırımı olan ve tatil yapan hepimizi derinden üzmüş ve Çeşme’nin turizmdeki değerlerini zedelemiştir” dedi.

22/08/2023 13:16
Ünlü turizm merkezindeki silahlı olaylara turizmcilerden tepki

İzmir Çeşme ve Alaçatı’da, bir hafta arayla iki eğlence mekanına silahlı saldırı düzenlenmesi ve bir kişinin ölümüne yol açması gündem oldu. Bu duruma turizmcilerde tepki gösterdi. Çeşme Turistik Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) Başkanı Yakup Demir, konu hakkında açıklama yaparak, silahlı olayları kınadığını belirtti.

Yakup Demir, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu münferit olaylar, Çeşme’de yaşayan, yatırımı olan ve tatil yapan hepimizi derinden üzmüş ve Çeşme’nin turizmdeki değerlerini zedelemiştir. Çeşme’de arzulamadığımız münferit silahlı olayları kınıyoruz.

"Herkesin mekan açmasına izin verilmemeli"

Dileğimiz ve ısrarla isteğimiz; masmavi denizi, tertemiz havası, ünlü plajları, rengarenk Alaçatı sokakları ve birçok değerleri ve güzellikleriyle, Türkiye, hatta dünya turizmine hizmet veren bu güzel beledimizde, eli kanlı insanların her şekilde gelmesine, yatırım yapmasına, tatil yapmasına, mekan açmasına izin verilmemesini ısrarla yetkililerden talep ediyoruz.

Bu konuda devletimizin polisine, jandarmasına, adli ve idari tüm kurumlarına güveniyor ve inanıyoruz. Bu kurumlarımızın, benzeri olayların tekrar etmemesi için de, etkili şekilde çalışacaklarından hiç şüphemiz yoktur” dedi. (İHA)


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.