Ünlü İç Mimar Hakan Külahçı, ilk resim sergisini Antalya’da açtı

Yurt içi ve yurt dışında başta oteller olmak üzere birçok önemli projeye imza atan Yüksek İç Mimar Hakan Külahçı, ilk resim sergisini Antalya’daki Plus Gallery’de “Arta Kalan Zamanlar” ismini verdiği sergi ile sanatseverlerin ziyaretine açtı.

17/05/2024 13:03
Ünlü İç Mimar Hakan Külahçı, ilk resim sergisini Antalya’da açtı

Yıllardır iş hayatının yoğunluğuna rağmen resim yapmaktan kopmayan ünlü iç mimar Hakan Külahçı, eşi Pınar Külahçı’nın desteği ile ilk resim sergisini açtı. Antalya’daki Plus Gallery’de “Arta Kalan Zamanlar” ismini verdiği sergi ile resimlerini ziyarete açan Külahçı’yı, serginin açılışında ailesi başta olmak üzere iş dünyası ve cemiyet hayatının önemli isimleri de yalnız bırakmadı.Çocukluğundan bu yana resim yaptığını belirten Hakan Külahçı: “Ben, Devlet Güzel Sanatlar Akademisi  mezunuyum. Okula yetenek sınavından birinci çıkarak girdim.Ve İçmimarlık bölümünü o dönemin birincisi olarak bitirdim. Boş kaldığım ufak zaman aralıklarında resim yapmak beni bütün yüklerimden uzaklaştırıyor.Renklerile rehabilite oluyorum. Ben bir şeyleri konuşarak değil de çizerek anlatmayı seven birisiyim” dedi.Mesleğinden dolayı estetik değerleri her zaman önde tutan ve yaptığı eserlerde bunu yansıttığını ifade eden  Külahçı,Uzun yıllardır bana gelen ilhamlar doğrultusunda içimden geldiği gibi resimler yaptım. Ciddi bir portfolyom oluştu. Eşim Pınar Külahçı, Artık bunları sevdiklerimizle, dostlarımızla paylaşmamızın zamanı geldi diyerek beni ikna etti. Böylece bu sergiyi oluşturduk. Resim yapmaya ve sergi açmaya devam etmek istiyorum” şeklinde konuştu.

Sergilediği eserlerinde farklı ve karışık teknikler kullandığını da söyleyen Hakan Külahçı, “Belirli bir teknik ya da tema yok. Çünkü bunlar uzun bir zaman dilimi içerisinde yapılmış resimler. İlerleyen dönemde bir konuya ve konsepte sahip eserler yaparak daha planlı bir sergi açmak istiyorum” diye konuştu.
“Arta Kalan Zamanlar” ismini taşıyan sergi bir ay boyunca ziyarete açık kalacak.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.