Uçaklar dolu geliyor... Turizmciler İngiliz turist rekoru bekliyor

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Batı Akdeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Özgen Uysal, 27 Mart itibarıyla Dalaman Havalimanı’na İngilizlerin uçak indirmeye başladığını belirtti. Uysal, bu şekilde devam ederse 2019 yılı sayılarının üzerine yeni bir rekor geleceğini söyledi.

06/04/2022 14:14
Uçaklar dolu geliyor... Turizmciler İngiliz turist rekoru bekliyor

İngiliz turistler geçen haftadan itibaren Türkiye seyahatlerine başladı. Turizmciler, 2022 yaz sezonunun İngilizler açısından yeni bir rekoru işaret ettiğini belirtiyor. İngiltere'den 27 Mart itibarıyla ilk uçaklar Dalaman Havalimanı’na inmeye başladı.

Bu kapsamda sezonda haftada 200 uçak gelecek. Bu da haftada 37 bin İngiliz turisti ifade ediyor. Pandemi öncesi normal bir turizm sezonu olan 2019’da Türkiye’yi 2 milyon 562 bin İngiliz’in ziyaret ettiğini hatırlatan turizmciler, bu sezon yeni bir rekor bekliyor.

‘Uçaklar dolu geliyor’

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Batı Akdeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Özgen Uysal, Milliyet'ten Duygu Erdoğan imzalı haberde, 27 Mart itibarıyla Dalaman Havalimanı’na İngilizlerin uçak indirmeye başladığını belirtirken, bu şekilde devam ederse 2019 yılı sayılarının üzerine yeni bir rekor geleceğini söyledi. Ciddi bir İngiliz talebi olduğunu anlatan Uysal, özellikle Marmaris, Fethiye, Kaş, Kalkan, Göcek’in tercih edildiğini vurgulayarak, “Son dört beş gündür ciddi talep alıyoruz. Uçaklar dolu geliyor ve konaklamalar yapılıyor.

İngilizler bizi özlemiş, bizler de onları özledik. Sezonda haftada 200 uçak olacağını söyleyebiliriz. Bunların dolu geldiğinde haftada 37 bin yolcu inişi olur. Büyük bir sıkıntı oluşmazsa normal bir sene olan 2019’u şimdiden geçtiğimiz gözüyle bakabiliriz. Avrupa’dan ise yaz sezonu için gelişler mayısta başlar. Rusya tarafında ise, Ruble'nin savaş öncesi değerine çıkması umutları yeşertti ama tabii moral lazım. Zaten uçuş ambargosu var. Görüşmelerin hızlanmasıyla biz yine de iyimser bakıyoruz” diye konuştu.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.