Uçak sorunu çözülürse turizm uçar

‘Turizmde Üretim Devrimi Kurultayı’nda bir araya gelen turizmciler, Rus turist fırsatını kaçırmamak gerektiğini belirtti ve bunun için de uçuşların artırılmasını istedi.

15/03/2022 13:34
Uçak sorunu çözülürse turizm uçar

Aydın’ın Kuşadası İlçesi’nde ‘Turizmde Üretim Devrimi Kurultayı’ toplandı. Çok sayıda turizmcinin ve iş insanının katıldığı kurultayda, Kuşadası’nın ve Türkiye’nin turizmde yaşadığı sorunlar masaya yatırıldı.

Kurultaya Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Dr. Serhan Bolluk, Kuşadası Ticaret Odası Başkanı Serdar Akdoğan, TÜRSAB Aydın Bölge Temsilcisi Eda Yurtcan, TÜRSAB Aydın Bölge Yönetim Kurulu Üyesi Murat Yaman, Aydın Turist Rehberleri Odası Başkanı Ozan Sayın, ADA-ÇEV Derneği Sekreteri Nail Topal, Tarihi Kuşadası Çarşı Esnafı Temsilcisi Mustafa Kutlu ve EYSİM Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Demir katıldı.

‘REHBERLER DİNLENMİYOR’

Rehberler Odası’nı temsilen kurultaya katılan Ozan Sayın, turizmde büyük sıkıntılar yaşandığını, rehberler olarak endişeli olduklarını belirtti. Sayın’ın verdiği bilgiye göre, Türkiye’de 12 bin tane rehber var. Turist rehberlerinin dinlenmediğini belirten Sayın, şöyle konuştu: “Biz rehberler olarak otobüsçüsünden minibüsçüsüne, restorancısından mağazacısına herkesi tanıyoruz.

Turizmi turizm yapan esasında rehberler diye düşünüyoruz. Rehberlerin fikirlerinin çok daha fazla sorulması lazım. 35 senedir turizmin içindeyim. Benim mesleğe ilk başladığım zamanlardaki kazandığım para ile şu anda ki kazandığım para arasında dağlar kadar fark var. Kaliteli turistleri Türkiye’ye çekmek için turizm politikaları üzerinde çalışmamız gerekiyor.”

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.