TÜRSAB'tan Yunanistan'ın Semadirek Adası'nda bilgilendirme toplantısı

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Trakya Bölge Başkanlığı, İstanbul Yunanistan Başkonsolosluğu Turizm Ofisi iş birliği ile Yunanistan’ın Samothraki adasına bilgilendirme gezisi düzenledi.

21/06/2023 17:49
TÜRSAB'tan Yunanistan'ın Semadirek Adası'nda bilgilendirme toplantısı

Yakın bölgede yeni destinasyonlar yaratmak, seyahat acentalarına yeni bir ürün sunmak ve ekonomik olarak yeni turlar düzenlemek amacıyla yapılan organizasyona TÜRSAB Trakya Bölge Başkanı Egemen Aydın, İstanbul Yunanistan Başkonsolosluğu Turizm Ataşesi Dimitra Bampali, TÜRSAB Trakya BTK Yönetim Kurulu üyesi Erdinç Nişikli, bölge acentalarımızdan İsmail Yar, Turizm Dergi Yazarı Rana Korgül, Tempo Travel Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Senem Bal Ay ve influencer olarak Serkan Ennaç, Kubilay Sakarya ve Fulya Sezen katıldı.

Üç gün süren organizasyonda Samothraki adasının arkeolojik alanları, Büyük Tanrılar Tapınağı müzeleri, yürüyüş yolları, plajları (Pachia Ammos), şelaleleri (Gria Vathra) ve eski şehir merkezi Chora ziyaret edildi. Adada bulunan restoranlarda adaya özgü lezzetler deneyimlenirken, şelaleleriyle ünlü adada dar patikalarda yürüyüşü ve therma bölgesindeki tamamen bakir ormanlarda doğa yürüyüşü gerçekleştirildi.

EGEMEN AYDIN: “YENİ DESTİNASYONLAR YARATMAK VE TUR ÇEŞİTLİLİĞİNİ ARTIRMAYI AMAÇLIYORUZ”

“Samothraki adasını tam anlamıyla yaşadık, karış karış gezdik. Bununla da yetinmeyip adanın 360 derece çevresini de botla gezip görme fırsatı bulduk. Lezzetli yemeklerini tadıp, otelleri ve diğer turizm alanları ile alakalı bilgi aldık. TÜRSAB Trakya BTK olarak İstanbul Yunanistan Başkonsolosluğu Turizm Ofisiyle birlikte ortaklaşa planladığımız bu organizasyondaki amacımız adayı turizm profesyonelleri olan üyelerimize tanıtarak sektörümüze yeni destinasyonlar yaratmak ve tur çeşitliliğini arttırmaktı. Bu amacımıza da ulaştığımızı düşünüyorum.

Samothraki adası özellikle Trakya Bölgesine çok yakın bir destinasyon. Yaklaşık iki saatlik bir yolculuktan sonra Alexandroupoli (Dedeağaç) Limanına ulaşabiliyorsunuz. Buradan adaya hareket eden feribotla da yaklaşık iki saatlik bir deniz yolculuğu sonrası adaya ayak basabilirsiniz. Gerek konaklama gerekse yeme içme açısından fiyatları oldukça uygun bulduk. En kısa zamanda bizler de bölge acentalarımız ile birlikte Samothraki Turlarımıza başlayacak ve turlarımızı bölge halkımıza sunacağız.

Organizasyon boyunca bizleri adada bonkörce ağırlayan, bir dediğimizi iki etmeyen Samothraki Belediye Başkanı Galatumos Nikolaos’a, İstanbul Yunanistan Başkonsolosluğu Turizm Ataşesi Dimitra Bampali’ye, ada halkına, restaurant ve otel sahiplerine, bizimle seyahat edip adayı ve info turumuzu deneyimleyen, tüm bunların binlerce kişiye ulaşmasına vesile olan gazeteci Rana Korgül, Tempo Travel Genel Yayın Yönetmeni Senem Bal Ay, birbirinden kıymetli influencer dostlarımız Serkan Ennaç, Kubilay Sakarya ve Fulya Sezen bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Çok iyi ve çok sıcak bir misafirperverlikle bizleri ağırladılar. TÜRSAB olarak üyelerimize destek vermeye, pastayı büyütüp yeni destinasyonlar peşinde koşmaya ve yeni bölgeleri keşfetmek için bilgilendirme gezileri düzenlemeye devam edeceğiz.” dedi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.