TUROYD olarak turizmin gelişiminde etkin rol yürütüyoruz

Dernek olarak turizm politikalarının ortaya konmasında ve turizmin gelişmesinde etkin rol aldıklarını belirten Turizm Otel Yöneticileri Derneği (TUROYD) Başkanı Ali Can Aksu, "Tüm TUROYD üyelerimize bu mücadeleye verdikleri büyük katkıdan dolayı sonsuz teşekkür ederim" dedi.

28/03/2022 14:04
TUROYD olarak turizmin gelişiminde etkin rol yürütüyoruz

TUROYD'un kurulmasıyla otel yöneticilerinin özgüveninin yükseldiğini belirten Turizm Otel Yöneticileri Derneği (TUROYD) Başkanı Ali Can Aksu, "Türkiye'de turizm yatırımlarına baktığımızda yaklaşık 135 milyar dolarlık yatırım bakanlık ve belediye işletme belgeli tesislerin yaklaşık 19 bin otel, 1,5 milyon çalışan ve 54 yan sektörü besleyen otelcilik sektörü eğitimli otel yöneticileri tarafından yönetilmektedir. Geçmişte varlığı ve etkisi öne çıkarılmayan otel yöneticileri TUROYD'un varlığı ile Türk turizm politikaları ve turizmin gelişiminde etkin bir rol üstlenmeye başladı" dedi.

Mehmet Nuri Ersoy'un Bakanlığı döneminde turizmde profesyoneller olmadan olmaz anlayışı ile otel yöneticilerinin değerinin ortaya çıkmaya başladığını ifade eden Aksu sözlerine şöyle devam etti.

"Danışma kurulu üyeliği bizleri onore etti"

"Sayın Bakanımız biraz daha ileri gidip TGA'da Otel Yöneticilerine "Danışma Kurul Üyelik koltuğu vermesi bizleri daha da onore etmiştir. Bundan dolayı T.C Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri Ersoy'a çok teşekkür ederiz.

Otel yöneticilerinin kimlik kazanmaları için mücadele veren TUROYD'un bugün Bakanlık nezdinde var olması yine TUROYD 'n etkili mücadelesi sonucu olmuştur. Bunun aksini kimse ifade edemez.

Tüm TUROYD üyelerimize bu mücadeleye verdikleri büyük katkıdan dolayı sonsuz teşekkür ederim.

TUROYD'un kuruluş misyonu sermaye, bilgi, uyum ve iş birliği üzerine kurulmuştur. Sermaye bilgiyi asla ezmemeli !.. Bilgi sermayeyi iyi yönetmeli!. Otel yatırımları bir beton yığınında ibarettir. Buna ruh veren deneyimli yöneticiler ve çalışanlardır.

"Yasa için mücadeleye devam"

Dolayısıyla Otelcilik Meslek Yasası konusunun önemi ve mücadelesi sadece TUROYD tarafından kuruluşundan bu yana gündeme taşınmış ve hala mücadeleye devam edilmektedir. Sayın Mehmet Nuri Ersoy Bakanımız başından beri savunduğu meslek yasası ile ilgili çalışmalar başlanmıştır.

TUROYD olarak her konuda yatırımcının menfaati doğrultusunda tesislerimizi en iyi şekilde işletip olumlu sonuçlar için çalışmaktayız.

Ayrıca Türkiye genelinde 81 il 23 ülkedeki tüm yönetici üyelerimiz ile beyin fırtınası yaparak turizmde geleceği tasarlamak adına çalışmalar yürütüyoruz. Sonuç olarak Türkiye turizminin geleceği açısından Turizm otel yöneticilerinin sahada etkin rol alması gerekmektedir."


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.