Fransa'nın listesinde Turkovac yok

Fransa Başkonsolosluğu tarafından resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan paylaşımda Fransa’nın Türkiye’ye uyguladığı seyahat kısıtlamalarının değiştiği duyuruldu. Yapılan açıklamada, Türkiye’de kullanılmakta olan Turkovac aşısının geçerli olmadığı belirtildi.

05/04/2022 20:06
Fransa'nın listesinde Turkovac yok

Fransa Başkonsolosluğu tarafından resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan paylaşımda Fransa’nın Türkiye’ye uyguladığı seyahat kısıtlamalarının değiştiği duyuruldu.

Sözcü'de yer alan habere göre yapılan açıklamada, “Covid-19 salgınıyla mücadelede, Fransız makamlarınca uygulanan seyahat kısıtlamaları 31 Mart 2022 tarihinde güncellenmiş olup, Türkiye turuncu listeden yeşil listeye alınmıştır” denildi.

Açıklamada, Türkiye’de kullanılmakta olan Turkovac aşısının geçerli olmadığı ve bu aşıları olanların ekstra PCR ya da hızlı antijen testi sonuçlarını ibraz  etmeleri gerektiği de görülüyor.

SINOVAC ÜSTÜ mRNA AŞISI KABUL EDİLİYOR

Yapılan açıklamada, “Ayrıca, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından onaylanan aşılarla (Sinovac ve Sinopharm) iki doz aşılanan ve akabinde mRNA aşısıyla üçüncü dozun uygulanmasından 7 gün geçmiş kişiler de tam aşılanmış olarak kabul edilmektedir” ifadesi kullanıldı.

Öte yandan yeşil listeye alınan Türkiye’den Fransa’ya seyahatlerde zorunlu bir neden gösterilme uygulaması da sona ermişti.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.