Türkiye Rusların nisan ve mayıs tatillerinde en popüler destinasyon oldu

Çevrimiçi tur operatörü Travelata.ru araştırmaları, Rusya’nın birçok ülkeyle hava sahası kapalı olmasına rağmen yurtdışı tatili arzulayan Ruslar için en popüler destinasyonun Türkiye olduğunu ortaya çıkardı.

26/03/2022 12:20
Türkiye Rusların nisan ve mayıs tatillerinde en popüler destinasyon oldu

Şirket tarafından yapılan bir araştırmaya göre Türkiye, Nisan-Mayıs 2022 döneminde Ruslar için en popüler yabancı tatil destinasyonu haline gelirken, yapılan açıklamada, “Ruble'deki değer kaybı ve hava yolculuğunun karmaşıklığı, tatilcileri durdurmuyor. Nisan ve mayıs dönemlerinde yurtdışı tatilini planlayan Rusların yüzde 66’sı Türkiye’yi seçti” ifadelerine yer verildi.

Travelata.ru uzmanları, Türkiye’yi popülerlik açısından ikinci sırada Mısır’ın takip ettiğini açıklarken, üçüncü sırada ise, Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) yer aldığını aktardı. BAE’yi Rusların tatil rezervasyonlarında dördüncü sırada bulunan Abhazya izliyor.

Rus turistler baharda dokuz günlük tatil planlıyor

Analistler ayrıca Rus turistlerin bu baharda dokuz günlük bir tatil programını tercih etme eğiliminde olduğunu kaydederken, kişi başı ortalama paket tur maliyeti ise 119 Bin Ruble'ye ulaştı.

“Şu anda Rusların yüzde 50’si yaz sezonu için yabancı tatil destinasyonları arasında Türkiye’yi seçti” diyen Travelata.ru Pazarlama Direktörü Oleg Kozyrev, birçok Rus tatilcinin Türkiye tur rezervasyonlarını kış ayında yaptığını da sözlerine ekledi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.