Türkiye’nin ilk resort oteli yeniden kapılarını açıyor

1914 yılında yapılan tarihi binanın aslına sadık kalınarak restore edilmesiyle turizme kazandırılan Rasim Palas, tarihi hikayesi, antika mobilyaları ve modern yüzüyle size farklı duyguları bir arada yaşatacak. İzmir Ilıca’da yer alan otel, yeniden misafir ağırlamaya başlıyor.

17/06/2022 13:31
Türkiye’nin ilk resort oteli yeniden kapılarını açıyor

Alışılagelmiş butik otel dekorasyonlarından farklı, sıra dışı şıklığı, ince zevklerle döşenmiş lobisi ve deniz manzaralı odaları, ince kumlu plajı, renkli ve lezzetli kahvaltısı, İzmirlilerin yakından tanıdığı balık restoranı Alliance De La Mer Restaurant ve çok daha fazlasının yer aldığı Rasim Palas, tarihi 21. yy konforuyla yaşama imkanı sunuyor.

Tarihin ve tatilin keyifli buluşması

Insyle'da yer alan habere göre, bölgenin en önemli yapılarından 24 odalı Rasim Palas, 1914 yılında Rasim Bey’in eşi tarafından Viyana’dan getirilen el işçiliği dolaplar, komodinler, şifonyer ve portmantoların yanı sıra gümüş yemek takımları, ceviz koltuk takımları, masalar, avizeler ve aynalarla dizayn edilmiş ve dönemin ilk resort oteli olarak hizmete sokulmuştu. 

Köklü geçmişiyle pek çok tarihi ismi de konuk eden Rasim Palas, kadınların ve erkeklerin birlikte konakladığı ve tatil yaptığı ilk otel olma özelliği de taşıyor.

Huzur ve eğlencenin kesişme noktası

Tarihinden aldığı güçle ve sahip olduğu ilerici vizyonla günümüzde de özenli ve konforlu tatilin Ilıca’daki adresi olan Rasim Palas, hem eğlenmek hem dinlenmek isteyen tatilcilerin vazgeçemeyeceği bir otel olmayı hedefliyor.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.