Türkiye fiyatını en çok artıran, en ucuz destinasyon oldu

Almanya merkezli turizm veri derleme ve analiz şirketi TDA yılın ilk 15 gününde gerçekleşen rezervasyonları açıkladı. TDA verilerine fiyat konusunda da Türkiye iyi bir fiyat-performans sergiliyor.

17/01/2023 12:05
Türkiye fiyatını en çok artıran, en ucuz destinasyon oldu

TDA verilerine göre Doğu Akdeniz bölgesi rezervasyonları, Ekim ayının son haftasından Kasım ayının sonuna kadar geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 52 oranında arttı. Artış, yeni yılda da devam ediyor. TDA verilerine fiyat konusunda da Türkiye iyi bir fiyat-performans sergiliyor.

Türkiye, İspanya ve Yunanistan’dan ucuz

TDA verilerine göre şu anda en çok rağbet gören tatil yerlerinin içinde Türkiye iki haftalık paket tatil için kişi başı 1240 Avro yeterken, bu rakam Yunanistan ve İspanya'da 1400 Avro'dan fazla.

Almanya’da yayınlanan Fvw Dergisi’nde yer alan haberden Turizm Gazetesi'nin aktardığına göre, TDA verilerini değerlendiren istatistikçi Roland Gaßner, "Bir önceki yıla göre fiyatlar yüzde 15 ile Türkiye'de en çok artış gösteren ülke oldu. Bununla birlikte, özellikle yerel paranın değer yitirmesi nedeniyle Türkiye'de bir tatil en ucuz seçenek olmaya devam ediyor" dedi.

Her şey dahile talep artıyor

TDA verilerine 2023’ün yazına ilişkin yükselen seyahat trendleri arasında her şey dahil, ilk sırada yer alıyor.

Haberde yükselen enflasyon karşısında yaz tatilini güvenceye almak isteyen aileler, erken rezervasyon yapıyor ve her şey dahil sistemini tercih ediyor.

Her şey dahilci ülkeler kazanacak

TDA verilerine göre; Türkiye, İspanya, Yunanistan ve Mısır gibi klasik her şey dahil destinasyonlar için güçlü bir talep var.

TDA istatistikçisi Roland Gaßner, “Her şey dahil ailelerin tatil bütçesini bozmadığı için tercih ediliyor. 2023’te müşteriye bu ürünü sunanlar kazananlar arasında olacak” diyor


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.