Türkiye’den gelenler de etkilenecek... Ülkeye giriş şartlarını sıkılaştırdı

Dünya Sağlık Örgütü'nün "çok büyük risk" olarak gördüğü Omicron varyantı ile ilgili birçok ülke önlemlerini artırmaya başladı. Küba da aralarında Türkiye'nin de olduğu birçok ülkeden gelen yolcuların ülkeye giriş şartlarını sıkılaştırdı.

30/11/2021 11:20
Türkiye’den gelenler de etkilenecek... Ülkeye giriş şartlarını sıkılaştırdı

Küba yönetimi, corona virüsünün Omicron varyantıyla mücadele kapsamında 4 Aralık’tan itibaren birçok Afrika ülkesi ile birlikte birçok ülkeden gelen yolculara yeni önlemler alma kararı aldı. Dünya Sağlık Örgütü’nün “Büyük risk taşıyor” diyerek uyardığı Omicron varyantı ile birlikte Küba birçok ülkeye önlemlerini artırdı.

Alınan kararlara göre Güney Afrika, Botsvana, Lesotho, Zimbabve, Namibya, Malavi ve Mozambik’ten gelen turistler Küba’ya giriş yapabilecek. Sözcü'de yer alan habere göre, bu ülkelerden gelen yolcuların aşı kartı, 3 PCR testi ve 7 gün karantinada kalması gerekiyor.

Türkiye’den gelen yolcular iki PCR testi gösterecek

Öte yandan Belçika, İsrail, Hong Kong, Mısır ve Türkiye’den gelen yolcuların ise iki PCR testi göstermelerine karar verildi.

Küba, yaklaşık iki hafta önce sınırlarını yabancı turistlere açma kararı almıştı. Ülke içinde aşılama oranını hızla yükselten Küba’da son dönemde vaka ve ölüm sayıları düşüş trendine girmişti.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.