Türkiye'deki otellere tepki göstermişlerdi... Rus otelleri de fiyat artırıyor

Türkiye’deki otellerin oda fiyatlarını keskin bir şekilde artırmasına tepki veren Ruslara bir kötü haber de iç turizmden geldi.

04/05/2023 13:27
Türkiye'deki otellere tepki göstermişlerdi... Rus otelleri de fiyat artırıyor

Rusya Ekonomik Kalkınma Bakanı Maksim Reshetnikov, bu yılın temmuz ayında ülkedeki otellerde ortalama konaklama maliyetinin geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 8-15 daha yüksek olacağını tahmin ettiklerini söyledi.

Bakanlar Kurulu toplantısında konuşan Reshetnikov, “Temmuz ayında 3 yıldızlı bir otelde konaklama maliyeti, bir yıl öncesine göre yüzde 8 artışla 4 Bin 700 Ruble ortalamasını geçebilir” ifadelerini kullandı.

Mart ayında 4 ve 5 yıldızlı otellerde konaklama maliyetleri yıllık bazda yüzde 8 arttı 

Batı yaptırımları ve uçuş kısıtlamaları nedeniyle birçok yabancı destinasyona erişimde zorluk yaşayan Ruslar arasında özellikle zengin turistlerin Rusya’da tatil yapmayı tercih etmeye başladığına değinen Reshetnikov, bu eğilimin de öncelikle ülkedeki 4-5 yıldızlı otellere talebi artırdığına, taleplerdeki artışın da fiyat artışına yol açtığına dikkat çekti.

Bakan, istatistiklere göre mart ayında 4 ve 5 yıldızlı otellerde konaklama maliyetlerinin yıllık bazda yüzde 8 arttığını kaydederken, büyük yüzölçümüne sahip ülkedeki turizm sektörü için en büyük zorluğun paket tur sürelerinin iki ila üç haftaya çıkması olduğunu ifade etti. Gazetem.ru'da yer alan habere göre Reshetnikov, bununla birlikte turistler kendi bölgelerine veya komşu bölgelere daha kısa geziler düzenlemeye başladığını da sözlerine ekledi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.