'Türkiye’de mahsur kalan Rus turistler otellerden çıkarılıyor' iddiası

12 Mart ile 25 Mart tarihleri arasında geçerli olan belgeleri olmasına rağmen otel yetkililerinin Rus turistleri tahliye etmeye başladığı iddia edildi.

15/03/2022 13:12
'Türkiye’de mahsur kalan Rus turistler otellerden çıkarılıyor' iddiası

Yekaterinburglu turistler hala Türkiye'den evlerine dönemediler. Ural Devlet Televizyon ve Radyo Yayın Kurumu, durumun her geçen gün daha da gerginleştiğini bildirdi. Turistler, Rusya'ya uçuşların 25 Mart'a ertelenmesine rağmen gidecek yerleri olmadığını, ellerinde geçerli belgeleri olduğunu belirtselerse de, ne otel yönetiminin ne de tur şirketinin kendilerine yardımcı olmadığını belirtti.

Ural Televizyonuna açıklamalarda bulunan Rus turistler, otel yöneticilerinin kendilerine otelde müsait oda olmadığı, eşyalarını toplayıp oteli terketmeleri gerektiğini söylediğini aktarıyor. Haberrus'ta yer alan habere göre, konakladıkları otellerden tahliye edilen Rus turistler, daha ucuz kategoride yer alan küçük otellerde konaklamayı planlıyor.

Şu anda binlerce Rus turist, yurtdışında mahsur kaldı. Geçici hava trafik sorunları nedeniyle evlerine dönemiyorlar. Daha önce, Federal Turizm Ajansı temsilcisi, tur operatörleri aracılığıyla tüm Rusların önümüzdeki haftalarda ülkeye dönebileceklerini söyledi. Ancak süreç uzuyor ve mağdur olan Rusların sayısı da her geçen gün artıyor. 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.