Türk turizmini dünyaya Morgan Freeman tanıtacak

Morgan Freeman'ın sunduğu 'Story of God' (İnancın Hikâyesi) belgeselinin Türkiye'deki çekimleri önümüzdeki hafta tamamlanıyor. Oscar ödüllü Freeman'ın belgeselinde İstanbul ve İzmir'in kültürel değerleri tüm dünyaya tanıtılacak.

10/12/2018 01:02
Türk turizmini dünyaya Morgan Freeman tanıtacak

Türkiye, turizmdeki tanıtım faaliyetlerini dünyaca ünlü isimlerle gerçekleştirmek için harekete geçti. Burak Erdem Çelik imzalı habere göre, dünyadaki dini inançları konu alan ve ünlü oyuncu Morgan Freeman'ın sunduğu 'Story of God' (İnancın Hikâyesi) belgeselinin Türkiye'deki çekimleri önümüzdeki hafta tamamlanıyor.

Oscar ödüllü Freeman'ın belgeselinde İstanbul ve İzmir'in kültürel değerleri tüm dünyaya tanıtılacak. Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan da çekim için onay alan belgesel, Türkiye'nin tarihi ve turistik mekânlarını ayrıntılı olarak seyirciye sunacak. İstanbul'da Ayasofya, Aya İrini, Arkeoloji Müzesi ve İzmir'de ise Bergama Antik Kenti'nde çekimleri süren belgesel yılbaşından sonra izleyiciyle buluşacak.

192 ULUSLARARASI YAPIM

Türkiye'nin tanıtım kampanyası için bu yıl Sinema Genel Müdürlüğü'nce film, belgesel, kısa film, TV programı, TV dizisi, video klip ve reklam türünde toplam 192 projeye izin verildi.

Çekim izni verilen projeler arasında oyuncu Megan Fox'un sunuculuğunu üstlendiği ve insanlık tarihinde önemli yeri olan arkeolojik alanları anlatan "Mysteries and Myths with Megan Fox" adlı belgesel ve ünlü yönetmen Ridley Scott'un yönettiği THY reklam filmi yer alarak İstanbul'un özgün mekânlarının tanıtımları gerçekleşti.

 

Yorumlar