Turizmcilerin siyaset sınavı: Destek olalım, yanlarında olalım

14 mayıs günü yapılacak olan milletvekilliği seçimi için Antalya’dan 7 turizmci çeşitli partilerden aday adayı olarak başvurdu. Sadece 7 turizmci adayın milletvekilliği aday adaylığına başvurması yetersiz bulundu.

03/04/2023 11:54
Turizmcilerin siyaset sınavı: Destek olalım, yanlarında olalım

Genelde Yüzlerce Aday adaylığı başvurusu varken Antalya ekonomisinin belkemiği olan Turizm sektöründen sadece 7 kişinin aday olması çok az bulundu. Antalya’da turizm sektöründe sesi sedası çıkmayacan bir çok değerin bulunmasına karşın sadece 7 adayın milletvekilliği aday adaylığına başvurması yetersiz bulundu.

Turizm sektörüne büyük katkı sağlayacaktır

Turizmci Recep Yavuz, turizm sektöründe nice tecrübeli, donanımlı sesi sedası çıkmayan onlarca yüzlerce değerlerimiz olmasına karşın Antalya’dan Hamit Kuk, Sururi Çorabatır, İlknur Fidan, Betül Demirok, Nazlı Ece Mutlu, Ayşen Kurt ve Necip Fuat Ersoy’un cesaretle milletvekilliği adaylığına başvurmalarının çok önemli olduğuna dikkat çekerek, şunları söyledi: ‘’Öncelikle medeni cesaretleri açısından ateşten gömlek giyen turizmci aday adaylarını tebrik ediyor, başarılar diliyorum. Keşke adaylıkları kesinleşse. Ülkemizin en önemli gelir kaynaklarından biri olan sektörümüzde doğrudan turizmin içinden gelen bu temsilcilerin Mecliste olması, özellikle krizlerle geçen sezonlarda turizme dair konularda çok daha hızlı, isabetli ve doğru kararlar verilmesine büyük katkı sağlayacaktır.

Destek olalım, yanlarında olalım

Bildiğiniz gibi son yıllarda dünya turizmini en çok etkileyen şey siyasettir. Siyasi kararlarla ülkelerin turizmi şekillenmektedir. Turizmle siyasetin bu kadar iç içe olduğu bir dönemde turizmci vekiller sadece turizm için değil, siyaset için de önemli kazanım olacaklardır. Destek olalım, yanlarında olalım.’’


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.