Türkiye'den Suudi Arabistan'da tanıtım atağı

Türkiye ve Suudi Arabistan'ın önde gelen turizmcileri, İstanbul Ticaret Odası (İTO) İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu koordinasyonu (ICVB) ve Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) iş birliğiyle, Türkiye’nin önemli turizm pazarları arasında yer alan Suudi Arabistan’da düzenlenen “Suudi Arabistan Workshop” tanıtım etkinliğinde bir araya geldi.

29/01/2024 13:06
Türkiye'den Suudi Arabistan'da tanıtım atağı

Cidde'de düzenlenen Workshop’ta İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, Türkiye Otelciler Birliği Başkanı Müberra Eresin, İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi ve TUGEV Başkanvekili Bahadır Yaşık, Türkiye Cumhuriyeti Cidde Başkonsolosu Mustafa Ünal, TÜROB Genel Sekreteri İsmail Taşdemir, TÜROB Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Topaloğlu, ICVB Genel Müdürü Dr. Cemil Hakan Kılıç, Beyoğlu Kaymakamı Can Aksoy, İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Coşkun Yılmaz ve İTO ve ICVB temsilcileri yer aldı.

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Müberra Eresin etkinlikle ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Körfez ülkeleri Türkiye’nin uluslararası toplam turizm talebinin önemli bir parçasını oluşturmaktadır. Türkiye; başta Suudi Arabistan olmak üzere Körfez ülkeleri ile olan kültürel, tarihi ve coğrafi yakınlığı ve ayrıca turizm potansiyeliyle bölgedeki diğer ülkelere ve özellikle turizm açısından turist çeken rakip ülkelere göre daha fazla avantajlı konumdadır.

Bölgeden ülkemize en fazla turist gönderen ülke konumundaki Suudi Arabistan’dan 2023 yılında yaklaşık 850 bin olarak gerçekleşen ziyaretçi sayısının yapılan bu tür tanıtım etkinlikleriyle ilk etapta 1 milyona çıkartılması hedeflenmektedir” dedi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.