Ankara'dan 3 milyon turist hedefi

Ankara ve Anadolu Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD) üyeleri her yıl Ramazan ayı dolayısıyla düzenlediği geleneksel iftar yemeğinde bir araya geldi.

19/04/2022 10:12
Ankara'dan 3 milyon turist hedefi

Ankara Hilton Otel'de gerçekleştirilen programa Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, AK Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Ankara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Tabiat Varlıkları Dairesi Başkanı Bekir Ödemiş, Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürü Sayın Ali Ayvazoğlu, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İrfan Yazıcıoğlu,

TUADER Başkanı Prof. Dr. Muharrem Tuna, TÜRKODER Başkanı Ertan Ustaoğlu, TAFED Başkanı Zeki Açıköz, BAŞATDER Başkanı Şenol Bozkurt, TÜREB Başkanı Hakan Eğinlioğlu, THY Ankara Satış Müdürü Melih Torlak, TÜV Austria Türk Sistem Belgelendirme Müdürü Burcu Çelebi, müze müdürleri, ATİD Başkanı Birol Akman ve dernek üyeleri katılım gösterdi.

Etkinlik ATİD Başkanı Birol Akman'ın açılış konuşmasıyla başladı. Konuşmasında Ramazan ayının öneminden ve dayanışma ruhundan bahseden Birol Akman, pandeminin etkisini yitirmesiyle turizm sektörünün yeniden itici güç olacağını ifade etti.

“3 Milyon Turist Hedefimize Ulaşacağız”

“Turizm Başkentimizde yeni yılla birlikte olumlu bir ivme kazandı. Yazın gelmesi ve pandeminin de etkisini yitirmesi ile birlikte işlerimiz çok daha iyi olacak. 2023 yılındaki 3 milyon turist hedefimize ulaşacağız” diyen ATİD Başkanı, Ankara'nın 2022 yılında pek çok proje ile adını duyuracağını belirtti.

Akman, “Bizler de ATİD olarak, Ankaramızın gelişimi için büyük projelere imza atacağız. Gerçekleştireceğimiz çalışmalarla, sektöre vizyon katmaya, Başkentimizi Avrupa başkentleri düzeyine getirmek ve dünyadaki bilinirliğini arttırmak için çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

ATİD Başkanı, ayrıca Ankara için devletin yaptığı çalışmalardan ve ATİD projelerine devletin verdiği desteklerden dolayı ilgili yetkililere teşekkür etti. “Başkentimizle ilgili yapılan her projede, ATİD olarak her zaman olduğu gibi devletimizin yanında olacağız” dedi. Yoğun bir katılımla gerçekleşen iftar yemeğinde buluşan turizm işletmecileri, semazen gösterisini ilgi ile izledi.

 

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.