Turizm ve etkinlik sektörünün devleri KKTC’de buluştu

Yaklaşık 14 Milyar Dolarlık ticaret hacmine sahip MICE sektörünün “Oscar”ları olarak bilinen ACE of MICE organizasyonu, ulusal ve uluslararası kurumsal firma ve operatörler, oteller, acenteler, turizm ve etkinlik sektörü profesyonellerini 3 gün boyunca Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Elexus Hotel & Convention’da ağırladı.

12/04/2023 13:35
Turizm ve etkinlik sektörünün devleri KKTC’de buluştu

KKTC’nin bu alandaki marka değerine ve destinasyon tanıtımına büyük katkı sunan organizasyonun son günü düzenlenen gala gecesinde 23 ayrı kategoride ödüller sahiplerini buldu.

Dünyanın önde gelen markaları, toplantı, kongre ve etkinlik sektörünün temsilcileri, yeniden Masters of Events ACE of M.I.C.E. Awards organizasyonu kapsamında bu kez KKTC’de bir araya geldi. 07-09 Nisan tarihleri arasında üç gün boyunca süren ve 3000’in üzerinde B2B toplantısıyla KKTC ticari hacmine katkı sağlayan organizasyonun sonunda ise, MICE alanında en başarılı marka ve projeler görkemli ödül töreniyle sahiplerini buldu.

Ödül törenine kimler katıldı? 

KKTC Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanlığı himayelerinde, Elexus Hotel & Convention ev sahipliğinde,  Türk Hava Yolları, Cyprus Royal Turizm ve Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) destekleriyle düzenlenen organizasyonun gala gecesinde sevilen sanatçı Buray sahne alırken, gecede ayrıca KKTC Başbakan Yardımcısı ve Turizm,

Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Denktaş Vakfı Başkanı ve Eski KKTC Bakanı Serdar Denktaş, Cyprus Royal Kurucu Ortağı Rauf Denktaş, Jolly Onursal Başkanı Sinan Vardar, Jolly Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar ve  Dream Project CEO’su Volkan Ataman, tanınmış psikiyatrist ve yazar Gülseren Budayıcıoğlu, sunucu Özlem Yıldız, kısa bir süre önce Kıbrıs’a yerleşen Gizem Özdilli, sanatçı Gökhan Tepe gibi iş dünyası ve sanat camiasından ünlü simalar da yer aldı.

MICE sektörünün 3.8 Milyar Dolarlık ticari hacmi var

Gala gecesinin açılış konuşmasını yapan Dream Project CEO’su Volkan Ataman, 55 sektörle etkileşim halinde olan, ülke tanıtımındaki rolü ve 13.8 milyar dolarlık ticari hacmi ile ekonomiye önemli katkısı olan MICE sektörü açısından Masters of Events ACE of M.I.C.E. Awards büyük önem arz ettiğinden bahsetti.

Törende söz alan KKTC Başbakan Yardımcısı ve Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, şu açıklamalarda bulundu: “Ben Volkan kardeşime, bütün katkı sunan herkese, Elexus’a, KKTC’den 3 tane deli yüreğin çıkıp da bir taraftan havayolu, bir taraftan bu etkinliğin burada düzenlenmesine katkı sunmaları benim için apayrı bir olay.

11’ncisinin KKTC’de yapılması tabi ki daha ayrı bir olay. Yapılan ikili görüşmelerdeki çok güzel ikili görüşmelerin herhalde umarım biz de KKTC olarak Burada yapılan bu ikili görüşmelerdeki elde edilecek olan sonuçlardan ‘komşuda pişer bize de düşer’, KKTC’yi unutmazsınız. Bizim gerçekten çok güzel otellerimiz var.”

 

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.