Turizm sertifikalı spor kulübü

Didim’de uzun süredir faaliyet gösteren Didim Yelken Kulübü, turizm sertifikasıyla belgelendirilen Aydın’ın ilk kulübü oldu.

02/07/2022 10:08
Turizm sertifikalı spor kulübü

Didim 2. Koyda faaliyet gösteren kulüple ilgili olarak yapılan etkinliğe Aydın İl Gençlik ve Spor Müdürü Cenap Fillikçioğlu, Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürü M.Umut Tuncer, Didim Turizm Derneği Başkanı Mustafa Şentürk, Didim Yelken Kulübü Başkanı Hülya Zayan ve davetliler katıldı.

Açılışta konuşma yapan Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürü M.Umut Tuncer, Didim’in dünyanın en iyi denizine ve iklimine sahip olduğunu ifade ederek “Denizin de tamamlayıcı turizme yönelik tüm enstrümanlarını kullanıp turizm katma değeri oluşturmak noktasında tüm imkanları da kullanıyoruz. Bu anlamda Didim turizmi için bir özelliği daha turizm portföyümüze eklemeyi başardık. Didim Yelken Kulübümüzü aynı zamanda turizm sertifikasıyla, turizm aktivasyonlarını gerçekleştirmek üzere belgelendirdik. Didim turizmi için renk değeri olacaktır.” dedi.

“TURİZMİN SPOR YÖNÜNDE GELİŞECEĞİNİ DÜŞÜYORUZ”

Aydın İl Gençlik ve Spor Müdürü Cenap Fillikçioğlu, ise Didim’in su sporları için uygun olduğunu belirterek, “Aydın’da su sporlarının gelişmesi ve turizme katkı sağlaması için çabamız var. Turizm sertifikası alan yelken kulübümüz turizmin spor yönünde gelişeceğini düşüyoruz.” dedi.

“15 SPORCUMUZ VAR, ARTMASINI BEKLİYORUZ”

Didim Yelken Kulübü Başkanı Hülya Zayan ise “Çok mutluyum. Turizm sertifikası belgesini Aydın’da ilk biz aldık. Ne yazık ki 50 sporcumuz olması gerekirken, 15 sporcumuz var. Yaz sporcularımız 100’ün üzerine çıkıyor. Wind(Rüzgar), Laser, katamaran ve optimist sörfleri yapıyoruz. Aileler bu sporun kışın yapılamayacağını, üşüyeceklerini düşünüyor. Bir çok soğuk ülkede bu sporu buzları kırarak yapıyorlar.” diyerek, özellikle gençlerin yelken sporuna katılması için çağrı yaptı.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.