Turizm sektörüne 'Lifstyle thermal' konseptini getirdi... BN Hotel 'Silence Studio’ açıldı

Türkiye’nin ilk ve tek ‘lifestyle thermal’ oteli BN Hotel Thermal & Wellness’in Yoga ve spiritüel alanlarda şifa kamplarına ev sahipliği yapacak ‘Silence Studio’ kapılarını açtı.

20/09/2023 22:13
Turizm sektörüne 'Lifstyle  thermal' konseptini getirdi... BN Hotel 'Silence Studio’ açıldı

Mersin İçmeler’de konumlanan, fiziksel ve ruhsal bedene iyi gelecek tüm aktivite ve hizmetleri bünyesinde toplayan Türkiye’nin ilk ve tek ‘lifestyle thermal’ oteli BN Hotel Thermal & Wellness’in Yoga ve spiritüel alanlarda şifa kamplarına ev sahipliği yapacak ‘Silence Studio’ kapılarını açtı. Termal turizm sektörüne “lifstyle  thermal” konseptini getiren ve her geçen gün konseptini geliştirerek yeni yatırımlar yapan BN Hotel Thermal & Wellness, misafirlerinin bedensel ve ruhsal olarak şifalanması için tüm hizmetleri barındırmayı hedefliyor.

Türkiye’nin en değerli termal kaynağından gelen şifalı suyu, çeşitli bakım ve masajlarla özel hizmet veren ülkenin en donanımlı SPA’sı, kendi topraklarında yetiştirdiği besinlerle zenginleşen mutfağından çıkan enfes lezzetleri, evde hissettiren konforlu ve şık odalarıyla BN Hotel şifa odaklı kamplar ve atölyelerle de misafirlerinin ruhsal ve bedensel ihtiyaçlarını karşılayacak.

Spiritüel alanda şifalanmaya odaklanan misafirleri ruhsal şifa yolculuğuna çıkaracak

Yeni açılan ‘Silence Studio’ Eylül ayı itibari ile Yoga, Reiki gibi spiritüel alanda şifalanmaya odaklanan misafirlerini ruhsal şifa yolculuğuna çıkaracak. Astro Şifa Kampı’ ile kapılarını açan ve ilk kez Kenan Yasin “Medikal Astroloji”, Hande Kazanova “2024 Şifa Odaklı Burç Yorumları” söyleşileri ile misafirlerini ağırlayan ‘Silence Studio’ yıl boyunca Yoga grupları ağırlanmaya ve atölyeler düzenlenmeye devam edecek. BN Hotel’de doğayla baş başa, sessizlik içinde tam bir ruhsal arınma yaşayacak olan misafirler bambaşka bir tatil deneyimi yaşayacak.

2023 yılı sonunda hedef 160 bin misafir

Sektörde 2 yıllık bir geçmişi olmasına rağmen rakipsiz ilerlemeye devam eden BN Hotel, yüzde 100 müşteri memnuniyeti odaklı hizmet verirken hem Mersin turizmine hem de termal turizm sektörüne farklı ve yenilikçi hizmet anlayışı ile öncülük ediyor.   Balsuyu ve Narlı ailelerinin yatırımıyla hayata geçen BN Hotel Thermal & Wellness, 2020 yılında 55 milyon USD yatırımla açıldı.

Pandemi sebebi ile 2021 yılında misafir ağırlamaya başlayan ve yılda yaklaşık 250 bin kişi ağırlama kapasitesine sahip otel yurtiçi ve yurtdışından turist çekiyor. “Yurt dışı müşteri portföyümüzün büyük bir kısmını ise Avrupa, Orta Doğu ve Rusya’dan gelen misafirler oluşturuyor” diyen BN Hotel Genel Müdür Yardımcısı Pınar Kurt, “Türkiye’nin mineral değerleri ile birleşen doğası, sağlık turizmine kattığı değer yurt dışında yeterince tanıtılmıyor.

"Lifestyle thermal konsepti ile Türkiye termal turizmini dünyaya tanıtmayı hedefliyoruz"

Turizm sezonunu 12 aya yaymak, katma değer yaratmak ve turizm çeşitliliği oluşturmak hedefiyle oluşturduğumuz “lifestyle thermal” konsepti ile Türkiye termal turizmini dünyaya tanıtmayı hedefliyoruz. Her yaş grubunun ilgisini çekmek, her geçen gün hizmet kalitemizi artırmak ve müşteri memnuniyet oranlarını yüzde yüze yaklaştırmak için sürekli yeni yatırımlar yapıyor, konseptimize yeni hizmetler ekliyoruz. “Yoga Atölyesi” de bu yatırımlardan sadece biri.

Kapımızdan giren herkese hitap edecek bedensel ya da ruhsal bir şifa kaynağımız olacak. Atölye de yıl boyu Yoga gruplarını ağırlamayı, spiritüel alanda çeşitli atölye ve söyleşilere ev sahipliği yapmayı planlıyoruz. BN Hotel tam bir inziva ve şifa oteli…” dedi. Bu yıl sonunda 160 bin kişi ağırlamayı ve yüzde 70 doluluğa ulaşmayı hedefleyen BN Hotel Thermal & Wellness, Mersin havalimanının devreye girmesi ise yabancı turist ağırlamasını ise yüzde 50’ye çıkarmayı amaçlıyor.

Yılın 12 ayı her yaştan insana hizmet

Danyal Peygamber’den Aziz Pavlus’a, Şahmeran’dan Antik Roma yoluna 9 bin yıllık tarihe şahitlik eden, doğası, tarihi ve gastronomisiyle Türkiye’nin turizm değerlerinden Mersin’de konumlanan BN Hotel Thermal & Wellness, İçmeler mevkinden doğan 6268 mg/lt mineral değeri ile Türkiye’nin en değerli termal kaynağını “lifestyle thermal” konsepti ile turizme kazandırdı.

450 dönüm arazi üzerinde, 348 dönümü tarımsal faaliyetler, 102 dönümü otel yerleşkesi olarak yükselen BN Hotel, resort ve termal otel hizmetini birleştiren, farklı tatil beklentilerini verdiği hizmetlerle bünyesinde karşılayan, her yaştan insanın yılın her ayı keyifle tatil yapabileceği, sağlık ve iyilik odaklı özel bir otel.

2023’ün en iyi SPA&Welness oteli

Geçtiğimiz aylarda turizm sektörünün en önemli ödüllerinden QM Tourism Awards’tan Türkiye’nin en iyi QM SPA & Wellness Luxury ödülünü, Travelers Choise 2023’ten ise Tripadvisor Travelers Choice ödülünü alan otelde 11.500 m2 alana kurulu Türkiye’nin en donanımlı SPA’sında, tam 35 farklı termal havuz yer alıyor.

Karma, kadın ve erkek olmak üzere 3 farklı alanda hizmet veren SPA’da termal jakuziler, kapalı yüzme havuzu, Türk hamamı, kese ve köpük masajı, sauna, buhar odası, kişiye özel masajlar, cilt bakımları, tuz odası, kar çeşmesi, macera duşu, şok duş yer alan özel hizmetler arasında. Kendi içlerinde termal havuz, jakuzi, sauna ve dinlenme alanları olan VIP SPA’da aileler sadece kendilerine özel deneyimler yaşıyorlar. 

İçme kürü olarak kullanılan ve sayısız rahatsızlığa şifa olan termal suyu ile Türkiye’de ayrıcalıklı oteller arasında yer alan BN Hotel Thermal & Wellness’ın havuzlarında termal su, 38 ile 41 derece arasında farklı sıcaklık değerlere sahip.  BN Hotel Thermal & Wellness 9 farklı oda kategorisinde 249 oda, 3 villa, 644 yatak kapasitesi ile farklı ihtiyaçlara yönelik alternatifli konaklama sağlıyor.

Aile ve çocuk dostu otel

Birçok özelliği ile ilkleri barındıran otel aynı zamanda özellikle termal turizmde aile ve çocuk dostu olarak hizmet veren ilk ve tek otel….  Türkiye’de bir örneği olmayan Baby SPA’da 0-18 ay arasındaki bebeklere banyo ve masaj hizmeti veriliyor ve miniklerin küçük bedenleri sağlıkla birlikte rahatlıyor. 

Otelde, ebeveynlerin çocuklarını gönül rahatlığıyla bırakıp SPA’dan ve tüm hizmetlerden yararlanabilmeleri için deneyimli eğitmenlerin görev yaptığı ve oldukça geniş bir alana sahip Kids Club kuruldu. Otel bahçesinde 600 m² alana sahip bir binada yer alan Kids Club’da tüm gün süren aktivitelerde çocuklar; oyun ve eğitim amaçlı oluşturulmuş programlarla, ailelerinden bağımsız, kendi yaş grupları ile tatil yapmanın keyfine varıyorlar.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.