Turizm sektörü 2023'te rekora koşacak

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, pandeminin hemen ardından gelen Rusya-Ukrayna krizi nedeniyle hedeflenen rakamlara bir türlü ulaşamayan turizm sektörünün 2023 rekorlara koşacağını  söyledi.

14/06/2022 12:41
Turizm sektörü 2023'te rekora koşacak

Türkiye'nin 2022 ve 2023 turizm hedeflerine değinen Bağlıkaya, "Biliyorsunuz Ukrayna- Rusya krizi malumunuz devam ediyor. Orada çok köklü bir çözüme ulaşılmış değil. İki ana pazarda oluşan bu ciddi aksaklıktan dolayı hedeflenen rakamlara ulaşılamayacak ama yine de Türkiye her şeye rağmen hem turist gelişi hem de döviz girdisi açısından 2021'den daha iyi bir sene geçirecek.

Gelen rezervasyonlar özellikle İngiltere ve Almanya gibi Orta Avrupa pazarında gayet yüksek seyrediyor, inşallah bu sezonu da 2021'den daha iyi bitireceğiz. Artık rekorlarımız 2023 ve sonrasında inşallah olacak, öyle bekliyoruz" dedi.

Türkiye'nin turizm kapasitesini yükseltmek için bölge tanıtımlarına çok önem verdiklerini dile getiren Bağlıkaya, Sabah'ta yer alan haberde, "Yalnızca deniz, kum ve güneş değil kültür turlarının, gastronominin, doğa turlarının artması için elimizden gelen her çabayı sarf ediyoruz" diye konuştu.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.