Turizm Bakanlığı ‘2024 Turizm Fuar Takvimi’ni açıkladı

Kültür ve Turizm Bakanlığı, TGA-Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı koordinesinde kamu ve özel sektör iş birliği ve yurt dışı temsilciliklerinin aracılığında 2024 yılında katılım sağlanacak fuarları açıkladı.

27/11/2023 15:41
Turizm Bakanlığı ‘2024 Turizm Fuar Takvimi’ni açıkladı

2024 yılında toplamda 18 turizm ihtisas fuarına katılım sağlamayı planlayan Kültür ve Turizm Bakanlığı fuar takvimini açıkladı. TGA’dan yapılan açıklama aynen şöyle,

“Ülkemizin sahip olduğu tarihi, turistik, kültürel değerlerinin etkili ve geniş bir şekilde tanıtılması ve pazar payımızın arttırılması amacıyla her yıl yurt dışında gerçekleştirilen uluslararası turizm ihtisas fuarlarına T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, TGA- Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı koordinasyonunda kamu/özel sektör iş birliği ve yurt dışı temsilciliklerimiz aracılığıyla katılım sağlanmaktadır.

Bu kapsamda, 2024 yılında 18 turizm ihtisas fuarına katılım sağlanması planlanmakta olup, fuar takvimi aşağıda açıklanmaktadır.

Listede yer alan fuarlara Türkiye standı çatısı altında katılmak isteyen sektör kuruluşlarının fuar tarihinden en az 60 (altmış) gün önce “Fuar Katılım Talep Formu’nu” doldurmaları önemle rica olunur.

Ülke stantlarında öncelikle tur operatörleri, seyahat acenteleri, oteller, hava yolu şirketleri vb. kuruluşlara yer verilecektir.

Türkiye standında yer alan katılımcılardan, tahsis edilen stantları boş bırakan, fuarın açılışından sonra geldikleri ve/veya kapanış tarihinden önce stantları terk ettikleri tespit edilen kuruluşlara bir sonraki fuarda yer verilmeyecektir” denildi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.