Turistik ilçelerdeki rezervasyonlar üst düzeyde

Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürü M. Umut Tuncer, yaz sezonu öncesinde Aydın’ın turistik ilçeleri Kuşadası ve Didim’de rezervasyonların en üst düzeyde olduğunu söyledi.

05/04/2022 22:46
Turistik ilçelerdeki rezervasyonlar üst düzeyde

Yaz sezonuna girdiğimiz şu günlerde turizm hareketliliği başlarken Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürü M. Umut Tuncer, Kuşadası ve Didim’de rezervasyonların en üst düzeyde olduğunu söyledi. Hüseyin Çalışkan imzalı habere göre Tuncer yaptığı açıklamada, “Rusya-Ukrayna savaşı, her alanda olduğu gibi turizmde de Türkiye’yi etkiliyor.

Ancak hem Rusya hem de Ukrayna ile ilişkilerde bulunulması ve barış görüşmelerindeki artan rolü Türkiye’nin 2022’de turizmde rekorlar kırmasını sağlayabilir. Son 15 gün içerisinde Aydın’ımıza gelen turist sayısı beklentimizin çok üstünde" ifadelerini kullandı.

Rusya vatandaşlarının şu noktada gidebileceği ülke sayısı çok az 

Tuncer, şunları kaydetti: "Cumhurbaşkanımız ve Dışişleri Bakanımızın süreçte yürüttüğü diplomasi trafiği dünya ülkelerince çok olumlu karşılanıyor. Türkiye'nin bu rolünün devam etmesi ve savaşın sona ermesiyle iki ülkeden de ciddi bir turist akışıyla karşılaşıp yeni rekorlar kırılabilir. Rusya vatandaşlarının şu noktada gidebileceği ülke sayısı çok az.

Bu durum da zaten büyük ilgi gösteren Rusların ilgisini tamamen Türkiye'ye çekecektir. Sadece beklentimiz Rusya-Ukrayna pazarı değil tabii ki. Geçtiğimiz hafta İtalya’dan 2 uçak dolusu turistimizi Priene’de ağırladık. Didim ve Kuşadası otellerimizde rezervasyonlar en üst seviyede. Didim’de görüştüğümüz seyahat acenteleri son iki haftada Bodrum Havaalanı’ndan İngiliz turistleri ilçe taşıdıklarını ifade ediyorlar. Bu sezonu çok iyi geçireceğimizden şüphem yok."

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.