Turist sayımızda yüzde 300'e yakın bir artış olacak

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, turizm sezonu öncesinde değerlendirmelerde bulundu. Bu yıl iyi bir sezon geçireceklerinin sinyalini veren Başkan Topaloğlu, "Aldığımız veriler inanılmaz derecede İngiliz, Alman ve Polonyalı misafir geleceği yönünde. Yüzde 300’e yakın bir artış olacak" dedi.

05/04/2024 12:08
Turist sayımızda yüzde 300'e yakın bir artış olacak

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Türkiye’nin en önemli turizm destinasyonları arasında yer alan Kemer’e ilişkin sezon öncesi beklentilerini açıkladı. Antalyakörfez'de yer alan haberde, şu anda Kemer'de 15 otelin açık olduğunu söyleyen Başkan Topaloğlu, turizmcilerle sezon öncesinde sürekli fikir alışverişinde bulunduklarına değindi.

"OTELLERİN ŞUANKİ DOLULUK ORANI YÜZDE 92"

Kemer'deki otellerin şuanki doluluk oranlarının yüzde 92 olduğunu  söyleyen Başkan Topaloğlu, "Bu doluluk şu ana kadar bu mevsimde daha önce görülmeyen bir doluluk. Şu anda açık olan otellerimiz arasında doluluk oranlarına tamamen ulaşan var. Onun için aralarında misafir kabul edemeyen oteller var. Bunlar da Baltık ülkeleri ve Avrupalı turistler.

Bu yıl iyi bir sezon geçecek. Aldığımız veriler inanılmaz derecede İngiliz, Alman ve Polonyalı misafir geleceği yönünde. Yüzde 300’e yakın bir artış olacak. Kemer’deki yüzde 92’lik doluluk oranı Ramazan Bayramı tatilinde yüzde 100’ün üzerine çıkar. Turizm sezonu hayırlı olsun. Tüm vatandaşlarımızın da Ramazan Bayramı’nı kutlarım" dedi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.