Turist cennetine İsrailli turistlerin girişi yasaklanıyor

Maldivler, İsrail pasaportluların ülkeye girişini yasaklamaya hazırlanıyor. Yasa tasarısı kısa süre önce yerel parlamentoya sunuldu. Bu gelişme üzerine İsrail basınında ‘Bizde başka yerlere gideriz’ haberleri yer aldı.

29/11/2023 22:30
Turist cennetine İsrailli turistlerin girişi yasaklanıyor

Hint Okyanusu ülkesi Maldivler'deki bir milletvekili, İsrailli turistlerin popüler tatil destinasyonundan men edilmesini öngören bir yasa tasarısını parlamentoya sundu. Yerel basında çıkan haberlere göre Milletvekili Mohamed Nasheed Abdulla, Maldivler'e kendi politikalarını İslami Kurumlar Örgütü'nün diğer üyeleriyle uyumlu hale getirme çağrısında bulunan tasarıyı sundu. Parlamentonun öneriyi ne zaman oylayacağı hemen belli olmadı.

Maldivler’in İsrailli turistlere Gazze’de yaşananlardan sonra ambargo koyması İsrail basınında ‘Bizde başka yerlere gideriz’ haberlerine vesile oldu. Haaretz g’te çıkan bir haberde yeni ‘destinasyonlar’ ile ilgili tur operatörlerinin görüşlerine yer verildi ve bu merkezlerin nereleri olduğu yazıldı. Odatv'de yer alan habere göre, 'İsrailli dostu' ülkeler habere göre şöyle: Karayipler, Filipinler, Seyşeller, Sri Lanka . Haberde bir tur operatörünü görüşüne göre Meksika, Tayland yeni destinasyonlar arasında yer alıyor.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.