Başkan Böcek'ten 'Tünektepe'ye otel' açıklaması

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Tünektepe’de otel yapmayacaklarını, aksine daha da geliştireceklerini, ayrıca inanç turizmini de öne çıkaracak çalışmalara öncelik vereceklerini söyledi.

24/06/2019 13:06
Başkan Böcek'ten 'Tünektepe'ye otel' açıklaması

Başkan Muhittin Böcek, '3. Antalya İş Dünyası Yerel Yönetimler Zirvesi'nde Antalya’nın mali, iktisadi ve yerel kalkınma hamlelerini değerlendirdi. Antalya’nın sorunlarını ve ihtiyaçlarını çok iyi bildiğini ifade eden Başkan Böcek, “Bizim çılgın projemiz yok ama ortak akılla dertlere derman olacağız. Antalya için gerekli projelere devam edeceğiz. 12 projeyi beklemeye aldık. 19 ilçemize eşit hizmet götüreceğiz” dedi.

KRUVAZİYER LİMAN BÜYÜK LİMAN’A

Yeraltı otoparkları yaparak Antalyalıların bu anlamda yaşadığı sıkıntıyı da çözeceklerini söyleyen Başkan Böcek, bisiklet yollarının da revize edileceğini açıkladı. Kruvaziyer Liman ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Böcek, “Kruvaziyer limanın master planda yer aldığı gibi ki bakanlık önerisi de o şekildeydi. Antalya limanında olması gerekiyor. Danışmanlık firması ile bu konuda görüşmelerimizi yaptık ve şimdi Antalya büyük limanında bu çalışmalara başladık” dedi. 

YENİ CAZİBE MERKEZİ YARATILACAK

Başkan Böcek 3500 dönümlük Lara Kent Parkı’nın Büyükşehir Belediyesi’ne tahsisi konusunda da ilgili bakanlıklarla görüşeceğini söyledi. Başkan Böcek, afet toplanma merkezi, katlı otopark konusunda da çalışmaların ve yazışmaların sürdüğünü açıkladı. Başkan Böcek, Haşimişcan, Balbey Mahalleleri ve Kaleiçi bölgesinin seçim öncesinde de vadettiği gibi bütüncül bir proje ile yeniden ele alınacağını ve bu alanda bir cazibe merkezi yaratılacağını anlattı.

ALTINPORTAKAL ULUSAL VE ULUSLARARASI OLACAK

Göreve gelir gelmez öncelikli hedeflerini belirlediklerini ve bu yönde çalışma başlattıklarını anlatan Başkan Böcek, bu yıl 56.’sı düzenlenecek olan film festivalinin Altınportakal adı ile yapılmasının da bu önceliklerden biri olduğunu söyledi.

56. Antalya Altınportakal Film Festivali’nin ulusal ve uluslararası boyutta olacağını ifade eden Başkan Böcek, “Hem yerelde hem genelde gereğini yapacağız. 26 Ekim-1 Kasım arasında festivali sizlerle beraber gerçekleştireceğiz. Cumhuriyet Bayramı ile aynı tarihlere denk gelmesi dolayısıyla bütün vatandaşlarımızın katılımları ile festivali yapacağız” dedi.

TÜNEKTEPE DAHA DA GELİŞECEK

'3. Antalya İş Dünyası Yerel Yönetimler Zirvesi'nde yaptığı konuşmada gündeme dair merak edilen konularda açıklamalarda bulunan Başkan Böcek “Tünektepe’de otel yapmayacağız” dedi. Tünektepe’yi daha da geliştireceklerini anlatan Başkan Böcek, “Tünektepe’yi seyir terasları, çay bahçeleri gibi vatandaşlarımızın günü birlik dinlenebileceği alanlar olarak değerlendireceğiz” dedi. 

İNANÇ TURİZMİNE AĞIRLIK VERİLECEK

Antalya’nın en önemli sektörü olan turizmle ilgili de konuşan Başkan Böcek şunları söyledi: “Turizm alanları ve sahillerle ilgili sıkıntıları hepimiz çok iyi biliyoruz. Master planımız kapsamında çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz. Tüm ilçeleri kapsayan atık su arıtma master planını gerçekleştireceğiz.”

İnanç turizmini de öne çıkaracak çalışmalara öncelik vereceklerini söyleyen Başkan Böcek, Elmalı ve Demre gibi yerlerin tanıtımlarına ağırlık verileceğini dile getirdi. Başkan Böcek kış turizmine yönelik eksiklerin de acilen giderileceğini, Tahtalı ve Saklıkent’in kültür sanat ve spor etkinlikleri ile cazibelerinin arttırılacağını anlattı.

Yorumlar