Tüm rotalar Bodrum'a çevrildi... Denizden gelen turist sayısı 100 bini geçti

Bodrum, kruvaziyer turizminde de vazgeçilmez bir lokasyon haline geldi. Özellikle ilkbahar ve sonbahar mevsimlerinde çarşı esnafına can suyu olan kruvaziyer gemileri ile gelen yabancı turist sayısı yaklaşık 100 bini geçti.

27/10/2023 12:44
Tüm rotalar Bodrum'a çevrildi... Denizden gelen turist sayısı 100 bini geçti

Yaz sezonunda turizmin en gözde merkezlerinden biri olan Bodrum, kruvaziyer turizminde de vazgeçilmez bir adres oldu. Neredeyse her gün bir kruvaziyerin geldiği Bodrum’a, 10 ayda yaklaşık 100 bin yabancı turist ayak bastı. İsrail ile Gazze arasındaki savaşın ardından İsrail’e gidecek kruvaziyerler de rotalarını Türk limanlarına çevirdi.

Dünya’nın en büyük kruvaziyer gemilerinin yanaştığı Bodrum Gemi Yanaşma Limanı'ndan ilçeye 100 bin yabancı turist girdi. Bodrum Otelciler Dernegi Baskani Ömer Faruk Dengiz, kruvaziyer turizminin Bodrum’a ciddi katkı sağladığını dile getirerek, “Kruvaziyer turizminin önemli bir yeri var Bodrum’da. Şu ana kadar denizden 90 binin üzerinde yabancı turist gelmiştir. 90'ın üzerinde de kurvaziyer geldi. Umarım bu sayı sezon sonuna kadar 100’ü geçer. Kasım ve Aralık ayında da kruvaziyer gelecek.

Ocak ve Subat ayinda da gelmeleri söz konusu. Kruvaziyer turizmi Bodrum’a büyük destek oldu. Bodrum’da 1 milyon turist hedefine ulaşmamızın en büyük destekçilerinden biri de kruvaziyer turizmidir. Hava yolu ile gelen turist sayısı 850 binin üzerinde. Buna kruvaziyer turizmini de eklersek, 1 milyon turist sayısını yakalamış oluruz. Kruvaziyer turizmi, Bodrum çarsı esnafına büyük bir katkı sağlıyor. Gelecek senelerde de, kruvaziyer turizminin devam edeceğini ümit ediyoruz" dedi. (İHA)


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.