TUI, 2023 hedeflerini WTM London'da açıkladı

TUI Group CEO'su Sebastian Ebel, World Travel Market London 2022 fuarında yaptığı açıklamada kış dönemini ve yaz 2023’ü değerlendirdi.

08/11/2022 15:38
TUI, 2023 hedeflerini WTM London'da açıkladı

Enerji krizinin damgasını vurduğu 2022-23 kışıında, hangi trendler seyahat trandlerine nasıl etki edecek? Ebel’in değerlendirme özeti şöyle:

2022’de geçirilen iyi bir yazın ardından, Enerji krizine rağmen kış rezervasyonlarında da istikrarlı gelişme görülüyor. Yaşama maliyetlerin artması, bu canlanmada talebin Avrupa destinasyonlarında daha güçlü olacağını ortaya çıkarıyor.

Marjlar toparlandı

2023 yazında da rezervasyonların seviyesi, olumlu olmakla birlikle ekonominin nasıl gelişeceği, en büyük endişe kaynağı. Muhtemelen 2022’den biraz daha zorlayıcı bir yıl bekleniyor. Geçmişten farklı olarak, marjların da kısa vadeli rezervasyonlarda çok iyi gittiği hesaplanıyor.

Öte yandan, son dakika rezervasyonları da kısa vadeli rezervasyonlara daha fazla kaymış durumda. Ancak, geçmişten farklı olarak, kısa vadeli rezervasyonlarda da marjlar toparlandı.

Kimin şansı yüksek?

Tourinews'te yer alan habere göre, gözde destinasyon olan İspanya için olan rezervasyonlar, kış için ağırlıklı olarak Kanarya Adalarına yöneldi.

Buna karşın, yaşanan enerji krizi, mikro ekonomi ve enflasyondan çok fazla baskı yaratacak. Özellikle uzun mesafeli destinasyonlar, bunula çok mücadele edecek. Bu kısıtlar altında, en çok Avrupa’ya en yakın kış destinasyonları fayda bulacak. 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.