TUI açıkladı... Son bir ayda rezervasyonlarda büyük artış var

Uluslararası Ticaret Bağlantıları kurmak üzere Almanya’da görüşmeler gerçekleştiren Didim Ticaret Odası Yönetimi, dünyanın en büyük tur operatörü olan TUI’nin genel merkezinde, Almanya, Avusturya ve İsviçre Ürün Geliştirme Müdürü Steffen Boehnke ile görüştü. 

08/04/2022 00:39
TUI açıkladı... Son bir ayda rezervasyonlarda büyük artış var

Didim Ticaret Odası Başkanı Hilmi Erbaş, Boehmke’ye Didim heyetine zaman ayırdığı için teşekkür etti. Başkan Yardımcıları Hikmet Atilla ve Ebubekir Apaydın Didim’in tarihi, doğası ve kültürü hakkında bilgiler aktardı. TUI’nin Türkiye ve dünya turizmine olan katkılardan dolayı TUI yöneticilerine teşekkür etti.

Didim’de yeni konaklama tesislerinin açıldığını ve yeni otel yatırımlarının yapılacağını söyleyen Didim heyeti, TUI’nin Didim’de son yıllarda eski kapasitesinin gerisinde kaldığı ve Didim ile ilgili iş politikalarını tekrar gözden geçirmelerini istedi. Didim’in sahip olduğu özelliklerden dolayı daha fazla tatilci ağırlamaya hazır olduğunu vurguladı.

Son dört haftada rezervasyonlarda ciddi artış var

Ticaret Odası Yönetimi, pandemiden dolayı ara verilen, fakat 20-22 Mayıs tarihlerinde yapılacak, dünyada eşi benzeri olmayan Vegan Festivali'ne turizmde dikkatlerin çekilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Steffen Boehmke, bilhassa son dört haftada rezervasyonlarda ciddi artışın olduğun ifade ederek, “Her ne kadar pandemi ve Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesi turizm de bir belirsizlik ve moral bozukluğu yaratıyorsa da, turizm büyüyerek devam edecektir” dedi.

TUI’nin İspanya’dan sonra tatil sattığı ikinci büyük turizm merkezi Türkiye

Türkiye önemli turizm bölgesi olduğunu TUI’nin İspanya’dan sonra tatil sattığı ikinci büyük turizm merkezi olduğu bilgisini paylaştı. Pandemiden sonra insanların tatile bakış açısının da değişeceğini vurguladı.

Turizmin her zaman yeni destinasyonlara ihtiyaç duyduğunun altını çizen Boehmke; tarih, doğa, kültür turizminin kıyı turizmini desteklediğini, Didim’in de bu özellikle ile öne çıkabileceğini ifade etti. TUI yöneticilerini Didim’de ağırlamak istediklerini dile getiren Didim heyetine, çeşitli ülkelerden Ürün Geliştirme Müdürleri ile birlikte Didim’e gelmekten memnuiyet duyacaklarını söyledi.

 

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.