THY 340’ıncı hattını Tivat'a açtı

Dünyanın en çok ülkesine uçan havayolu şirketi olan THY, yeni bir destinasyonu daha devreye soktu. Bugün itibariyle İstanbul-Tivat seferlerine başlandı.

11/06/2022 18:05
THY 340’ıncı hattını Tivat'a açtı

Karadağ'ın turizm şehri Tivat'a THY, haftada üç sefer düzenleyecek. Tivat seferleri ile birlikte Türk Hava Yolları, 129 ülkede 340’ıncı hattını açmış oldu. Karadağ, Avrupa’da halen vizesiz gidilebilen az sayıda ülke arasında yer alıyor.

Balkanlar'ın turizm cenneti Karadağ'da Türk Hava Yolları (THY) ikinci bir hat açtı. Başkent Podgorica'ya 2010'dan beri uçuşları olan THY, şimdi de Karadağ'ın sahil şehri Tivat'a sefer başlattı. Tivat'a bugünden itibaren haftada üç sefer yapılacak. Karadağ uçuşları haftada 11 sefer Podgorica (TGD), 3 sefer Tivat (TIV) olarak devam edecek. Pandemi döneminde 17 Mart 2020'de durdurulan Podgorica seferleri 1 Ağustos 2020'de yeniden başlamıştı.

KIRMIZI HALIYLA KARŞILADILAR 

Tivat hattının açılışı bugün Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi'nin de katılımıyla Tivat Havalimanında yapıldı. İlk uçuşa SABAH'ın temsilcisi de katıldı. 

THY'nin ilk Tivat yolcuları Karadağ Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Ervin İbrahimoviç, Karadağ Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Admir Adroviç, Türkiye Cumhuriyeti Podgoritsa Büyükelçisi Sayın Songül Ozan, Karadağ Havalimanları Genel Müdürü Goran Jantreoski'nin de aralarında olduğu heyet tarafından karşılandı. İlk uçağın ilk yolcularına kırmızı halı serildi.

KURDELA VE PASTA KESİLDİ

Tivat Halamimanında kurdela kesildikten sonra THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, "Dünyanın en fazla ülkesine uçan havayolu Türk Hava Yolları'nın 340'ıncı destinasyonu Tivat'a hepiniz hoş geldiniz. Bu özel günümüzde bizlerle beraber mutluluğumuzu paylaştığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Şu ana kadar göstermiş olduğunuz samimi misafirperverliğiniz için de müteşekkirim" dedi.

Ekşi konuşmasına şöyle devam etti: "Balkanların en güzel ülkelerinden biri olan Karadağ, uçuş ağımız içerisinde güçlü işbirliği yaptığımız ülkelerin başında gelmekte. 2010 yılından günümüze icra ettiğimiz Podgoritca uçuşlarımız ve seferlerimize olan yoğun talep bunun en güzel kanıtı. Bugün başlayan Tivat uçuşlarımız ile birlikte ülkelerimiz arasındaki kültürel ve ticari bağları güçlendirmek için önemli bir adımı daha atmış bulunuyoruz."


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.