Tez Tour açıkladı... Türkiye, Rusya'da liderliğini sürdürüyor

Tez Tour CEO'su Voskan Arzumanov, Rusya’dan dış uçuşlarda Türkiye’nin liderliğini sürdürdüğünü söyledi.

30/09/2023 19:16
Tez Tour açıkladı... Türkiye, Rusya'da liderliğini sürdürüyor

Tez Tour CEO'su Voskan Arzumanov, Türkiye, BAE, Mısır, Tayland ve Maldivler'in Ruslar arasında dış uçuşlar için en popüler destinasyonlar haline geldiğini söyledi. dikGAZETE.com'da yer alan habere göre, NSN basın merkezinde konuşan Arzumanov, Türkiye'nin birkaç yıldır toplam yurtdışı turizm hacminin neredeyse yüzde 60'ında güvenle yer tuttuğunu belirtti.

Arzumanov, sıralamada ilk sırada yer almasına rağmen bu yıl Türkiye'nin biraz gerileyerek, planlanan 6 milyon Rus turist yerine 4 milyon turist aldığını da kaydetti. Arzumanov, bu durumu, bu sefer Rusların daha önce rezervasyon yapmasının mümkün olmadığı gerçeğiyle açıkladı.

Mısır üçüncü sırada

Sıralamada ikinci sırada yer alan Birleşik Arap Emirlikleri, Rusya'dan gelen turist akışının yüzde 20'sini oluştururken, üçüncü sırada ise geçen yıl olduğu gibi birinci sıradan üçüncü sıraya gelen Mısır yer alıyor. Arzumanov, "İkili kayıtlı uçaklar için Ürdün üzerinden uçuşlara getirilen kısıtlamalar nedeniyle, Rusya'dan Mısır'a turist trafiğinin hacmi düştü" dedi.

Tayland, sıralamada dördüncü sırada yer aldı. Arzumanov, Maldivler ve Venezuela'nın da Ruslar arasında popüler olduğunu söyledi ve bu ülkede turistlerin yüzde 97'sinin Rus olduğunu kaydetti.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.