TESTUD termal turizmin elçisi oldu

Termal Sağlık Turizm Derneği (TESTUD) Başkanı Yavuz Yılık, yurt dışında termal tesisleri tanıtıma yönelik çalışmalardan çok olumlu sonuçlar almaya başladıklarını belirterek, “Sahillerdeki turist karması termal tesislerde de olacak" dedi.

26/03/2018 20:32
TESTUD termal turizmin elçisi oldu

Yavuz Yılık, Türkiye’nin turizm potansiyeli açısından dünyanın en şanslı ülkelerinden biri olduğunu, deniz-kum-güneş turizminin yanı sıra kültür, doğa, gurme, spor, termal turizmini etkin kullanabilmesi durumunda turizm gelirleri sıralamasında dünya zirvesinde yer alabileceğini kaydetti.

Bu kapsamda bir süre önce termal turizmimizi dünyaya tanıtma adına çıktıkları yolda kısa sürede meyveleri toplamaya başladıklarını ifade eden Yılık, şunları söyledi:

MITT Moskova Turizm Fuarı'nda yüzbinlere ulaştık

“Örneğin geçen hafta Rusya’da katıldığımız MITT Moskova Turizm Fuarı'nda söylemlerimiz, görsellerimiz yüz binlere ulaştı. Dünyadaki cenneti Türkiye’nin sahilleri olarak bildiklerini ifade eden Ruslar, termal potansiyelimiz karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi ve çok detaylı bilgiler alarak tesislerle kontak kurmaya başladılar.

Bu şunu gösteriyor, sahillerimizdeki zenginlik birkaç yıl içinde kaplıcalarımızda da başlayacak. Şimdi de Ukrayna’ya UITT Kiev Fuarı'na gidiyoruz. Ukrayna halkı termale ve güzelliğine oldukça düşkün. Termallerdeki sağlık kürlerinin popülaritesinin kuzey komşumuzda kısa sürede gündem olacağını düşünüyoruz.”

Yavuz Yılık, kendileri gibi bu işe gönül veren STK'ların yanı sıra, tesislerden turizm lobisine kadar herkesin ülkemizin turizm zenginliğini tanıtmak için seferberlik başlatması gerektiğini belirterek, “bu seferberlik ülkemizin dünya ekonomisinde ilk 10 hedefi açısından en önemli adım olacak” dedi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.