Tayin rekortmeni Velettin Müdüre rakip çıktı

15 ayda 4 kez görevden alınan ve her seferinde mahkeme kararıyla görevine iade edilen Kocaeli İl Kültür Turizm Müdürü Adnan Zamburkan, yeniden görevden alındı.

08/02/2019 23:45
Tayin rekortmeni Velettin Müdüre rakip çıktı

Henüz nereye atandığını bilmediğini ifade eden Zamburkan, “Her zaman olduğu gibi hakkımı arayacağım” dedi. Adnan Zamburkan tayin serüveni, Nevşehir'e ilk atandığı 1996 yılından bu yana 32 kez değişik illere tayin edilip, 33 kez mahkeme kararıyla geri dönen Velettin Birsöz'ü hatırlattı. Birsöz, 2016 yılında ise, emekli oldu.

1990 yılında Kocaeli'de İl Turizm Müdür Yardımcısı olarak göreve başlayan Adnan Zamburkan, ilerleyen süreçte İl Kültür Turizm Müdürü oldu. 12 Aralık 2013'te görevden alınan Zamburkan mahkemeye başvurdu. Müdürlük koltuğuna vekaleten Mehmet Kesen oturdu. Kocaeli İdare Mahkemesi kararıyla görevine dönen Zamburkan bir iki gün sonra yeniden görevden alındı.

Son olarak 2014'te görevden alınıp, 2015'te görevine iade edilmişti

Bu şekilde tam 4 kez koltuğundan gidip gelen Zamburkan son olarak 19 Aralık 2014'te görevden alınmıştı. Sözcü'de yer alan habere göre, her defasında Ankara Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nde geçici görevle uzman olarak görevlendirilen Zamburkan, 8 Nisan 2015'te görevine iade edilmişti.

5'inci kez görevden alındı 

15 ay içerisinde görevden alınması ve iadeleriyle en hızlı yer değiştiren müdür olarak anılan Zamburkan 4 yıldır görevden alınmıyordu. Kültür ve Turizm Bakanlığı bugün Zamburkan için yeniden harekete geçti. Kocaeli'nin olay olan müdürü 5’nci kez görevden alındı.

Müdürlük görevine kimin vekalet edeceği bilinmiyor. Devlet memuru olduğu için açıklama yapmayan Zamburkan henüz nereye atandığını bilmiyor. Zamburkan'ın her zaman olduğu gibi mahkemeye başvurarak hakkını araması bekleniyor.

Yorumlar