Tatilsepeti'nden bayram tatili önerileri

1,5 gün izinle 9 gün sürecek tatilde ‘ne yapsak nereye gitsek’ diyenlere yakından uzağa rota önerileri geldi.

05/03/2024 22:34
Tatilsepeti'nden bayram tatili önerileri

Ara tatil ve Şeker Bayramı’nın birleşmesi ile 1.5 gün izin alarak çıkılabilecek 9 günlük uzun bir tatil var önümüzde. Tatilsepeti; geceliği 1800 Lira'dan başlayan, her zevke her keseye uygun tatil fırsatlarını derledi. İşte 6-14 Nisan tarihlerindeki o tatilde ne yapsak, nereleri gezsek diyenlere yakından uzağa rota önerileri.

Sıcak ve deniz sevenlere Antalya, Bodrum, Kıbrıs

Türkiye coğrafyasında güneşli gün sayısının en fazla olduğu bölgelerden olan Antalya ve Bodrum tatilcilerin ve çocuklu ailelerin favorisi olmaya devam ediyor. 5 yıldızlı konforlu otellerde konaklama gecelik kişi başı fiyatlar 1875 TL’den başlarken deniz, kum, güneş ve daha fazla eğlenceyi tercih edenler için Kıbrıs otelleri kişi başı gecelik 2800 TL’den başlıyor.

Doğayı keşfetmek isteyenler, şifa arayanlar için Afyon, Sapanca

Bahar aylarında canlanan doğayı hissetmek, şifalı sularda huzur bulmak isteyenlerin tercihi termal tatil. Kaplıca şehri Afyon’da fiyatlar gecelik kişi başı 1750 TL’den başlıyor. İstanbul’a yakınlığıyla Sapanca doğayı tercih edenlerin adresi oluyor. Sapanca’da bayram süresince fiyatlar gecelik kişi başı 1248 TL’den başlıyor.

Kaşif ruhların tercihi Kültür Turu Rotaları

Anadolu’da yaşamış onlarca medeniyetin izlerini taşıyan, tarihi ve doğası ile öne çıkan şehirlerimiz en değerli mirasımız. Bu turlar tam da kültürlerin izini süren kaşiflere göre. Kaş-Kekova-Adrasan- Olimpos turu Akdeniz’in eşsiz güzelliklerinde hem tarih hem doğa keşfi sunuyor. Bayram tatilinde 3 gün 2 gece konaklamalı bu turun kişi başı fiyatı 6650 TL. 

Adana, Gaziantep, Halfeti, Adıyaman, Nemrut, Diyarbakır, Şanlıurfa ve Göbeklitepe’yi kapsayan klasik GAP turu tarih, doğa, kültür ve gastronomi tutkunlarına hitap ediyor; 5 gece 4 günlük bu turun fiyatı ise 12109TL. Kültür turlarına Ankara, Bursa, İzmir ve Eskişehir’den kalkan ayrı ayrı turlarla erişmek mümkün. 

Vizesiz yurtdışı arayanlara Mısır, Fas ve Bakü

Vize masrafı ya da telaşına kapılmadan yurtdışına çıkmak isteyenler için son zamanların en rağbet gören ülkesi Mısır. Özellikle kış döneminde sıcak havası, muhteşem denizaltı sporları ve eşsiz sahilleri ile Sharm El Sheikh turunda 5 yıldızlı otellerde konaklama ve ulaşım dahil 4 gecelik 719 $’dan başlıyor. Vizesiz bir diğer rota önerimiz de Can şehir Bakü.

679 €’dan başlayan tura 3 gece konaklama, ulaşım ve panoramik şehir turu dahil. Bir başka ilgi çeken vizesiz ülke Fas. Kazablanka, Fes, Rabat, Marakeş’i kapsayan Fas Kraliyet şehirleri turu ise 1049 €’dan başlıyor. Bayramda tercihiniz uzaklar ise önerimiz Egzotik Şehirler Tayland-Bangkok-Phuket 5 gece konaklama, uçuş ve panoramik şehir turu dahil. 1196 €’dan başlayan fiyatlara 6 gece konaklama ve ulaşım ücreti de dahil.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.