Tarabya Oteli'nin sahibi İzzet Bayraktar vefat etti

Bayraktarlar Şirketler Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı, Türkiye’nin ilk AVM’si İstanbul Ataköy sahilindeki Galleria'nın ve Tarabya Oteli'nin kurucusu iş insanı İzzet Bayraktar vefat etti.

12/03/2023 21:59
Tarabya Oteli'nin sahibi İzzet Bayraktar vefat etti

Otomotiv sanayisinin öncü yatırımlarına imza atan, gayrimenkul ve turizmde de projeler geliştiren, Bayraktarlar Şirketler Grubu’nun yönetim kurulu başkanı, hayırsever iş insanı İzzet Bayraktar vefat etti. 89 yaşında yaşama veda eden duayen sanayici İzzet Bayraktar, İstanbul Tarabya’da Dedeman Camii’nde kılınan öğle namazının ardından Yeniköy Mezarlığı’nda defnedildi.

İzzet Bayraktar’ın önderliğinde Bayraktarlar Şirketler Grubu’nun son büyük yatırımı, Büyük Tarabya Oteli oldu. İzzet Bayraktar, çok sevdiği oteli özelleştirmeden aldığı bedel de dahil olmak üzere 345 Milyon Dolar yatırım ile yakın zamanda turizmin hizmetine açtı.

İLK AVM GALLERİA'NIN KURUCUSUYDU

İzzet Bayraktar, otomotiv sanayisinde öncü yatırımlara imza atarken, yeni projelerini turizm ile birlikte gayrımenkulde de devam etti. O tarihlerde ortak olduğu kardeşi Hüseyin Bayraktar ile Türkiye’nin ilk AVM’si İstanbul Ataköy sahilindeki Galleria'nın açılışını 1988’de gerçekleştirdi.

 

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.