Tanıtım için büyük çaba gösteriyoruz

Anadolu Ankara Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD) Genel Sekreteri Ahmet Keykan, koronavirüs pandemisi nedeniyle turizm kriterlerinin değiştiğini ve yeni turizm anlayışıyla Ankara’nın büyük bir potansiyeli barındırdığını bildirdi.

26/10/2020 14:45
Tanıtım için büyük çaba gösteriyoruz

Keykan, “Başkent Ankaramız, tarih, doğa, sağlık, gastronomi, müze, sanat ve kış turizmleriyle çok önemli bir destinasyon. Salgını fırsata çevirerek, tüm turizm paydaşlarıyla birlikte Ankara’nın gücünü ortaya çıkartalım” dedi.

Ankara’nın dünya turizminden hak ettiğinin çok altında bir pay aldığını kaydeden Keykan, Başkent’in tüm değerleriyle dünyanın en güçlü turizm destinasyonları arasında olması gerektiğini dile getirdi.

Sağlık, tarih, doğa, gastronomi başta olmak üzere kentin turizm zenginliklerinin pek çok ülkenin başkentine büyük fark atacağını belirten Keykan, maalesef dünyada bu farkındalığın yaratılamadığını ifade etti.

 ATİD olarak, Ankara’nın tanıtımı için büyük çaba gösterdiklerini ve son yıllarda kente dikkatleri çektiklerini anlatan Keykan, koronavirüs pandemisinin değiştirdiği turizm kriterlerinin Ankara için fırsata çevrilebileceğini söyledi.

Ankara’nın alternatif turizm çeşitliliği ile büyük bir potansiyeli barındırdığını vurgulayan Keykan, kentin güvenli ve sağlıklı turizminde de fark yarattığını kaydetti. Başkent’in tanıtımda eksik kaldığını dile getiren Keykan, “Ankara’nın gücünü birlikte ortaya çıkaralım” diyerek turizm paydaşlarına çağrıda bulundu.

 

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.

İlginizi Çekebilir