Taksici, telefonunu unutan Rus turistten 100 Dolar istedi

Rusya’dan İstanbul Havalimanı’na gelen iki turist genç kız uygulamadan çağırdığı taksiyle konaklayacakları otele gitti. Turistlerden biri telefonunu takside unuttuğunu fark etti. Otel yetkililerinin yardımıyla Rus kızın mesaj attığı taksici, telefonu getirme karşılığında 100 dolar istedi.

11/01/2023 14:39
Taksici, telefonunu unutan Rus turistten 100 Dolar istedi

Rusya’dan Türkiye uçağına binerek İstanbul Havalimanı’na inen Rus uyruklu 22 yaşındaki Veronika Makhno ve 23 yaşındaki arkadaşı Sabina Magomedova telefon uygulaması üzerinden taksi çağırdı.

Turist iki genç kız, Beyoğlu Galata’da konaklayacakları otele gitmek için 34 TAC 63 plakalı taksiye bindi. Burada yolculuk ücretini taksiciye ödedikten sonra araçtan inerek otele giriş yapan iki genç kız, resepsiyonda görüşmeye başladı. O esnada turist kızlardan Makhno, yaklaşık 10 Bin Lira değerindeki cep telefonunu takside unuttuğunu fark etti.

TAKSİCİ 100 DOLAR İSTEDİ

Otel sahibi Erdem Elmaslar’a durumu anlatan turist kız, taksiciye ulaşmak için yardım istedi. Bunun üzerine İstanbul Taksiciler Esnafı Odasına ulaşan Elmaslar, taksinin plakasını vererek sürücünün cep telefonu numarasını öğrendi. Ardından da sürücüyü arayan Elmaslar, turist kızın telefonunu takside unuttuğunu ve otele getirip teslim etmesini istedi.

Ancak taksici Elmaslar’a, akşam saatlerine bir müşterisini Edirne’ye götüreceğini ve bu yüzden de telefonu teslim edemeyeceğini söyledi. Elmaslar’ın Edirne’de arkadaşı olduğunu ve telefonu ona teslim etmesini belirtmesi üzerine taksici, gidip gitmeyeceğinin belli olmadığını ve Beylikdüzü’nde olduğunu öne sürdü. Görüşmelerin ardından taksici, bir daha çağrılara cevap vermedi.

Bunun üzerine turist kız Makhno, taksiciye mesajlaşma uygulaması üzerinden yazarak telefonunu getirmesini istedi. Taksici ise genç kıza telefonunun fotoğrafını göndererek, bulunduğu yerden otele gelmek için yakıt harcayacağını ve müşteri almadan boş şekilde geleceğini söyledi.

“2 GÜN GEÇTİ VE ŞOFÖRLE İRTİBAT KURAMIYORUZ’’

Bir süre genç kızla mesajlaşan taksici, telefonu getirme karşılığında kendisinden 100 dolar istedi. Genç kız ücreti bin 900 Türk lirası olarak ödemeyi kabul etti ancak taksici ortalıktan kayboldu. Yaşananların ardından otel yetkilileri bir kez daha İstanbul Taksiciler Esnafı Odası’nı arayarak durumu anlattı. Oda yetkilileri ise iddiaya göre Erdem Elmaslar’a, “bizim işimiz değil, ilgilenmeyiz” diyerek şikayeti almadı.

Yaşadığı olayı anlatan Veronika Makhno, “Adım Veronika, 9 Ocak tarihinde İstanbul’a geldim. Uygulama üzerinden taksi çağırdım. 34 TAC 63 plakalı taksiye bindim. Maalesef cep telefonumu araçta unuttum. Şoförle telefonda görüşüldü. O, telefonumu geri vermesi için 100 dolar istedi. Başka çözüm yollarını da kabul etmedi. 2 gün geçti ve şoförle irtibat kuramıyoruz. Telefonum hala yok” diyerek yardım istedi.

RUS TURİST ÜLKEDEN AYRILMADAN TELEFONUNA KAVUŞMAK İSTİYOR

Yaşananlar karşısında çaresiz kalan otel yetkilileri, Rus kızın 15 Ocak tarihinde otel konaklaması bittiği için gitmek zorunda olduğunu ve turistik gezileri süresince mega kentin tarihi yerlerini fotoğraflama yapamadığı içim mağdur olduğunu söyledi.

Öte yandan emniyete ulaşarak olayı anlatan otel sahibi Erdem Elmaslar’ın numarasını aktardığı taksicinin, polis tarafından telefon üzerinden arandığı ancak çağrılara cevap vermediği bilgisine ulaşıldı. (İHA)

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.