Tailwind'in Antalya-Kişinev uçuşları başlıyor

Sivil havacılık sektörünün köklü şirketi Tailwind Havayolları, Emitt'te yeni uçuş destinasyonları ve mevcut uçuşların sayısını arttırmaya yönelik yeni iş birliklerine imza attı.

19/04/2023 14:30
Tailwind'in Antalya-Kişinev uçuşları başlıyor

Dünyanın en büyük 5 turizm fuarı arasında yer alan Uluslararası Doğu Akdeniz Turizm Fuarı (EMITT) 26’ncı kez binlerce ziyaretçiyi ağırladı.  Sivil havacılık sektörünün köklü şirketi Tailwind Havayolları, fuarda yeni uçuş destinasyonları ve mevcut uçuşların sayısını arttırmaya yönelik yeni iş birliklerine imza attı.

Turizm sektörünün uluslararası buluşma noktası olan EMITT,  12–15 Nisan 2023 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. ICA Events tarafından TÜROFED ve TTYD iş ortaklığında düzenlenen fuarda, 50'den fazla ülke, dünyanın önemli turist çekim noktaları, turistik tesisler ve Türkiye'den 100'ün üzerinde belediye yer aldı.  Türk Sivil Havacılık sektörüne yeni bir soluk getiren Tailwind, Türkiye turizminin gelişmesine katkı sağlayan fuarda; filosuna yeni katılacak 2 adet Boeing 737-800 tipi yolcu uçağını tanıttı.

“Antalya-Kişinev arasında günlük uçuşlara başlayacağız”

İş hacmi yönüyle verimli bir fuar dönemi geçirdiklerini kaydeden Tailwind Havayolları Ticaret Müdürü Burçak Kaya: "Tailwind Havayolları olarak değerli iş ortağımız Involatus Carrier Consulting GMBH ile birlikte Emitt 2023’de yer aldık. Fuar boyunca birçok görüşme, toplantı gerçekleştirdik. Hem mevcut hem de potansiyel tur operatörlerimiz ile bir araya gelme fırsatı yakaladık. Filomuza yeni katılacak 2 adet Boeing 737-800 tipi yolcu uçağı ile birlikte uçuş ağımızı genişletmeyi hedefliyoruz.

Bu doğrultuda EMITT fuarı yeni uçuş destinasyonları yaratmak ve mevcut uçuşlarımızın sayısını arttırmak anlamında çok verimli bir ortam sağladı. Öte yandan Mobseb Tour ile yapacağımız iş birliği ile mayıs ayı itibariyle Antalya – Kişinev arasında günlük uçuşlara başlayacağımızı da duyurmak isterim” şeklinde konuştu.

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.