Tadilattaki otelde yangın... 2 işçi mahsur kaldı

İstanbul Fatih'te tadilat halindeki bir otelin depo kısmında yangın çıktı. Yangında mahsur kalan 2 işçi, itfaiye ekiplerince kurtarıldı.

09/09/2023 23:34
Tadilattaki otelde yangın... 2 işçi mahsur kaldı

İstanbul Fatih'te saat 14.00'te Fatih ilçesi Millet Caddesi üzerinde tadilat halindeki 5 katlı bir otelin depo kısmında yangın çıktı. Depodaki çarşafların tutuşmasıyla yoğun duman oluşurken, dumanlar kısa sürede bütün oteli doldurdu. O sırada otelde tadilat çalışmalarını yapan 2 işçi mahsur kaldı. Dumanları görenler durumu itfaiyeye bildirdi. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi.

Gelen ekipler, depoda tutuşan çarşaflara müdahale etmeye başlarken mahsur kalan 2 işçi ise merdivenli itfaiye aracıyla kurtarıldı. Yangın kısa sürede ekipler tarafından kontrol altına alındı. Yangın sırasında otelin bitişiğindeki binalarda oturanlar da büyük panik yaşadı.

Bina sakinlerinden Gülnihal Gencer, yangının kendi binalarında çıktığını sanıp aşağı indiğini ancak yatalak 2 hastası olduğu için çok telaşlandığını belirterek, "Haberimiz yoktu eczacımız aradı eviniz yanıyor diye. Baktık bizim terasa doğru dumanlar yoğun bir şekilde geliyor. Aşağı indik" dedi. (DHA)


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.