SunExpress, bölge halkını mağdur ediyor

İzmir-Kars seferleri için mevsimsel değişiklik yaparak vatandaşların mağduriyet yaşamasına neden olan SunExpress'e Kars Turizm Birliği Başkanı Halit Özer tarafından yapılan açıklamayla tepki gösterildi.

29/07/2023 13:20
SunExpress, bölge halkını mağdur ediyor

Kars Turizm Birliği Başkanı Halit Özer yaptığı açıklamada, "Bilindiği üzere Kars aynı zamanda Ardahan Iğdır merkez ve de ilçeleri ile birlikte havayolu olarak merkez üssü olarak çalışmakta. Bu durumun yanı sıra Kars ve bölge halkının nüfus yoğunluğu olan iller arasında İzmir de başı çekmekte.

Tüm bu akışın önünü kesen uygulamayı hayata geçiren SunExpress’e gösterilen tepkide; “Yaz ve kış aylarında bölge halkı İzmir hattını çok sayıda kullanıyor. Kış aylarında farklı ülkelere seferlerin az olması nedeni ile Sun Express seferlerini İlimiz Kars’a yoğunlaştırıyor. Ancak yaz aylarında ise uçuşlarını farklı rotalara çevren Sun Express havayolları Kars ve Bölge halkını 10 binleri mağdur ederek Kars seferlerini iptal ediyor.”

SunExpress bu kargaşaya son vermeli

Yaz aylarında ayrı kış aylarında ayrı tavır sergileyerek vatandaşların mağdur edildiğine dikkat çeken Özer; “Dolaysıyla vatandaşlarımız alternatif olarak İstanbul ve Ankara aktarmasını kullanmak zorunda kalıyor. Bu da farklı bir kaos yaratıyor. Bu hatların yoğun olması nedeniyle de bu seferde bilet bulunamıyor. Bu nedenle bun, durumu çok ahlaki bulmuyoruz. Para kazanamayacağı zaman Kars’a geliyor daha fazla para kazanmaya başladı mı Kars seferlerini iptal ediyor. Bu anlayışın tez zamanda ortadan kaldırılması Kars ve bölge halkının mağdur edilmemesi için gerekli seferlerin tekrardan konulmasını talep ediyoruz. Kars halkımızın ve bölge illerimizin büyük sorunu haline gelen uçak bileti bulamama kaosunu yaratan Sun Express hava yolu şirketinin İvedi bir şekilde uyarılması ve bu kargaşaya bir son verilmesi hususunda gereğinin yapılması için ilgili Bakanlıklarımızın dikkatini çekmek isteriz” dedi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.