Sofitel markasıyla hizmet veren Tuna Mobilya, otel yatırımlarını artırıyor

Turizm sektöründe Sofitel markasıyla 4 yıldır Taksim'de hizmet veren Tuna Ofis Mobilyaları, turizm ve gayrimenkuldeki faaliyetlerini artıracak.

21/12/2023 13:28
Sofitel markasıyla hizmet veren Tuna Mobilya, otel yatırımlarını artırıyor

Tuna Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nuri Tuna, gayrimenkul sektöründe biri Ataşehir’de ve diğeri Büyükçekmece'de olmak üzere devam eden 2 inşaat projelerinin olduğunu, bunları 2024 yılı sonunda bitireceklerini söyledi.

Sofitel İstanbul Taksim oteliyle 4 yıldır turizm sektöründe hizmet verdiklerini ve yanı sıra gayrimenkul alanında da Bakırköy, Florya, Bahçelievler gibi yerlere benzeri konut ve ticari projeler yaptıklarını ifade eden Tuna Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nuri Tuna, turizm sektörünü sevdiklerini ve iyi işler çıkararak karşılığını aldıklarını söyledi.

"Yeni otel yatırımı için araştırmalarımız sürüyor"

Özellikle turizm ve otelcilikte amaçlarının sadece bir otel yapıp beklemek olmadığını ifade eden Tuna, Dünya'dan Mehtap Halıcı imzalı haberde, “Geçmiş dönemde Dubai gibi farklı bölgelerde bir yatırım düşüncemiz oldu. Alternatifleri halen değerlendiriyoruz fakat özellikle Türkiye’de yer bakıyoruz. Lokasyon olarak öncelikli İstanbul’u hedefliyoruz” dedi.

Yatırım olarak bu sürece bir sektör olarak devam etmek istediklerinin altını çizen Nuri Tuna, “Sadece doğru yerde doğru olanı yapmak gerekiyor. Bu sebeple yeni otel yatırımı için araştırmalarımız sürüyor. Doğru lokasyonu bulduğumuzda yatırım yapacağız” diye konuştu.

Gazze-İsrail savaşı yüzde 30-35 ziyaretçi azalttı

Yaşanan birçok olayın direkt turizm sektörüne olumsuz yönde etki ettiğine değinen Nuri Tuna, Gazze-İsrail çatışmasının Orta Doğu ziyaretçisini azalttığını söyledi. Tuna, “Orta Doğu pazarında geçtiğimiz yıla göre yaklaşık yüzde 30-35 civarında bir düşüş sözkonusu.

Şu anki bugünkü konjonktüre göre geçtiğimiz yıllarda normal seyrinde doluluklarımız çok yüksekti. Yüzde 90- 95’in altında olmayan doluluk şu an yaklaşık yüzde 60- 65’ler seviyesinde seyrediyor. Yüzdesel olarak yüzde 30 civarında bir geri gelme yaşandı. Sadece Orta Doğu değil ama Orta Doğu'nun etkilenmesi belirleyici oldu” dedi.

Turizm sektöründe daha önce de sorunların yaşandığına işaret eden Tuna, Rusya-Ukrayna sürecinde yine benzer şekilde farklı süreçlerin olduğunu ve bu tarz durumların sektörü çok fazla etkilediğini sözlerine ekledi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.