Skalion Hotel’de niceliğe değil, niteliğe önem verdik

İstanbul Tarihi Yarımada Kumkapı'da bulunan Skalion Hotel & Spa, renovasyon sonrasında yenilenen dış cephesi ve yeni konseptiyle misafirlerini yeniden ağırlamaya başladı.

08/06/2022 13:28
Skalion Hotel’de niceliğe değil, niteliğe önem verdik

İstanbul’un sahip olduğu tarihi zenginliklerin ruhunu yaşayabileceğiniz Tarihi Yarımada içerisinde Kumkapı’da yer alan Skalion Hotel & Spa, yenilenen dış cephesi ve fark yaratacak iç mimarisiyle bölge otelleri arasında ön plana çıkıyor. Renovasyon sonrasında eski konseptinden oldukça farklı bir yapıya kavuşan otel, bulunduğu bölgenin de havasını değiştirdi. Skalion Hotel Müdürü Mutlu Yalçın yaptığı açıklamada, “otelimizin renovasyon çalışmaları kapsamında “nicelik” kriterini değil “nitelik” kriterlerini ön planda tutuyor.

TARİHİ YARIMADA’NIN ATMOSFERİNİ YAŞATABİLMEK İÇİN

Daha kaliteli hizmet sunmak, odalarda deniz manzarasını ön plana çıkararak konuklarına İstanbul’un atmosferini daha iyi yaşatabilmek ve de konukların odalarının dışında otelin ortak alanlarında da daha keyifli zaman geçirebilmeleri için oda sayısını 67’ye indirildi. 67 odanın içerisine aile suiti, balayı suiti ekleyerek farklı konseptlerde hizmet sunmak adına önemli adımlar atıldı.

MİSAFİRLERİ HANGİ YENİLİKLER BEKLİYOR?

Otelin eski konseptinde “lobby bar” yoktu. Yeni konsepte lobby ber ve lobby cafe yer alıyor. Bunun yanı sıra toplantı salonu revize edildi. Teras katında, dünya mutfağının zengin lezzetlerini sunan ve yine terasta deniz manzarasına hakim “cafe bar” hizmete girdi. Konukların, kendilerini daha dinlenmiş, daha iyi hissetmelerini sağlamak amacıyla SPA ve masaj hizmeti de sunuyor. Bu kapsamda, Türk Hamamı ve sauna’da eklendi.

DAHA VERİMLİ DAHA ETKİN TOPLANTILAR

MICE sektörüne de odaklanmak için toplantı salonunda önemli revizyonlara gidildi. Skalion Hotel & Spa bünyesinde düzenlenecek toplantıların daha verimli daha ferah bir ortamda geçmesi için toplantı salonlarını deniz manzarasından olabildiğince istifade edecek şekilde konumlandırılde ve buna göre dekore edildi.

BUTİK VE KİŞİYE ÖZEL HİZMET

Pazar bazlı hedeflerden çok müşteri profiline odaklananan ve herhangi bir pazarı hedeflemek yerine verdikleri butik ve kişiye özel hizmet anlayışıyla luxury segmenti hedeflendi.  Skalion Hotel & Spa’nın asıl hedefi ise, oteli markalaştırmak ve burada alışılmışın dışında bir otelcilik yapmak. Verdiği butik ve kişiye özel hizmet anlayışıyla ön plana çıkıp, hem kurumsal hem de bireysel konukları ağırlamayı hedefliyor. Bunun için de renovasyon sonrasında sadece mimarisiyle sınırlı kalmayıp, personelin eğitiminden her alanda yeni adımlara gidildi” dedi.


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.