Skal İstanbul 66'ncı kuruluş yıldönümünü kutladı  

Skal International çatısı altında dünyanın en büyük Skal kulüplerinden olan Skal İstanbul, 66’ıncı kuruluş yıldönümü şerefine bir balo düzenledi.

27/06/2022 19:28
Skal İstanbul 66'ncı kuruluş yıldönümünü kutladı

 

Türkiye ve dünyadan çok sayıda davetlinin katıldığı “Gurur Balosu”, Skal İstanbul Yönetim Kurulu ve üyelerinin yanı sıra Skal International Dünya Başkanı Burçin Türkkan başta olmak üzere Skal International ailesinin önemli isimlerini bir araya getirdi. Skal International İstanbul Kulübü, kuruluşunun 66’ncı yıldönümünü JW Marriott Hotel İstanbul Marmara Sea’da düzenlenen büyük bir baloyla kutladı.

Skal İstanbul Kulübü Başkanı Can Arınel ve Yönetim Kurulu’nun ev sahipliğinde düzenlenen baloya üyeler, Skal International Dünya Başkanı Burçin Türkkan, Interim Başkan Yardımcısı Hülya Aslantaş ve PR Direktörü Annette Cardenas, ile Uluslararası Skal Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu ve Türkiye’deki Skal Kulüplerinin Başkanları da katıldı.

Bundan 90 yıl önce Paris’te kurulan Skal International Kulübü, 7 Haziran 1956 tarihinde Türkiye’nin ilk mesleki sivil toplum kuruluşu olarak İstanbul’da hayata geçti. 66 yıldır aralıksız olarak, barış ve dostluk için turizm ana fikriyle faaliyetlerini sürdüren Skal İstanbul, turizmde profesyonelliği kuvvetlendirecek seminer, konferans ve etkinlikler düzenleyerek çalışmalarına devam ediyor.

“66 yıldır turizmin gelişmesi için hizmet vermekten onur duyuyoruz”

Skal İstanbul Kulübü Başkanı Can Arınel 66. Gurur Yılı Balosu’nda yaptığı konuşmada, bugün 83 ülkede, 354 kulüp ve 15.000’i aşkın üyeyi kapsayan Skal International çatısı altında, en büyük Skal kulüplerinden biri olarak Türk ve dünya turizmi için hizmet vermekten onur duyduklarını belirtti.

66 yıldır, dostluk ve iyi niyeti ön plana alan sektörel ilişkiler geliştirilmesi için çalıştıklarını söyleyen Arınel sözlerine şöyle devam etti: “Ülkemize güveniyor ve turizmin kültürler arası köprüleri kurarak, gelecekte de barış ve kardeşlik ortamını oluşturacağına inanıyoruz. Turizmin sadece ekonomik değer yaratarak değil, toplumun sosyal ve kültürel yapısına etkilerinin önemini de görüyor, ülkemizin yarınlarının güvencesi olduğunu her fırsatta vurguluyoruz.

Skal International Kulübü, dünya turizm profesyonellerinin, küresel turizmi ve arkadaşlığı yaymaya çalıştığı, uluslararası en yaygın ve en köklü turizm sivil toplum örgütüdür. Küresel çapta seyahat ve turizm endüstrisindeki tüm sektörleri bünyesinde toplayan dünyadaki tek organizasyondur. Misyonu; profesyonelliği, dostluklar ve liderlikle geliştirmek ve bu özelliği azami kullanarak “güvenilir ve sorumlu bir Turizm Endüstrisi” için çalışmaktır."

 


Önemli haberleri kaçırma!

E-posta bültenine abone ol:

Merak etme spam mailler gelmeyecek.